Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Vykdymo užtikrinimas

Jei svarbus bankas nesilaiko ECB sprendimu patvirtintų prudencinių reikalavimų ar nustatytų priežiūros priemonių, ECB, atsižvelgdamas į pažeidimą, gali paskirti vykdymo užtikrinimo priemones ir (arba) veiksmingas, proporcingas ir atgrasomas sankcijas (daugiau informacijos apie sankcijas rasite priežiūros sankcijoms skirtame tinklalapyje).

Vykdymo užtikrinimo priemonėmis siekiama priversti prižiūrimus bankus laikytis priežiūros sprendimuose ar reglamentuose nustatytų prudencinių reikalavimų. Šios priemonės gali būti skiriamos tik už nepašalintus pažeidimus.

Kokias vykdymo užtikrinimo priemones ECB gali skirti?

Periodinės baudos 

Periodinės baudos yra vykdymo užtikrinimo priemonės, kurias ECB gali taikyti tiesiogiai. Jos skiriamos bankams, kurie nuolat nevykdo ECB sprendimuose ar reglamentuose nustatytų įpareigojimų. Šiomis baudomis siekiama, kad reikalavimų būtų pradėta laikytis kuo anksčiau, nes už kiekvieną dieną, kol pažeidimas nepanaikintas (bet ne ilgiau kaip šešis mėnesius), atitinkamas bankas kasdien turi mokėti sumą, kuri gali siekti net 5 proc. jo vidutinės dienos apyvartos. Jei tai tęsiasi ilgiau kaip šešis mėnesius, gali būti imtasi tolesnių veiksmų. 

Visa atitinkamam bankui ECB paskirtų periodinių baudų suma bus paskelbta ECB Bankų priežiūros tarnybos interneto svetainėje, kartu nurodant pažeidimo pobūdį ir prižiūrimo subjekto identifikacinius duomenis.

Kitos vykdymo užtikrinimo priemonės

ECB gali taikyti ir atitinkamos dalyvaujančios valstybės narės nacionaliniuose įgyvendinimo teisės aktuose numatytas vykdymo užtikinimo priemones. Jis gali nurodyti nacionalinėms kompetentingoms institucijoms tokiems bankams taikyti grynai nacionalinio pobūdžio vykdymo užtikrinimo priemones. 

Administracinė peržiūra

ECB sprendimus, kuriais nustatomos vykdymo užtikrinimo priemonės, atitinkamo banko prašymu gali peržiūrėti Administracinė peržiūros valdyba.

TAIP PAT SKAITYKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Teisinis pagrindas

Reglamentavimo aplinka

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus