Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Vykdymo užtikrinimas

Jeigu svarbus bankas nesilaiko prudencinių reikalavimų arba nevykdo priemonių, kurios jam buvo skirtos pagal Bendro priežiūros mechanizmo (BPM) taisykles, kad būtų užtikrintas reikalavimų vykdymas, ECB gali jam skirti vykdymo užtikrinimo priemones ir veiksmingas, proporcingas bei atgrasančias sankcijas.

Vykdymo užtikrinimo priemonėmis siekiama priversti prižiūrimus bankus laikytis priežiūros sprendimuose ar reglamentuose nustatytų prudencinių reikalavimų. Šios priemonės gali būti skiriamos tik už nepašalintus pažeidimus.

Kokias vykdymo užtikrinimo priemones ECB gali skirti?

Periodiškai mokamos baudos

Piniginės vykdymo užtikrinimo priemonės, kurias ECB gali skirti tiesiogiai, yra vadinamosios periodiškai mokamos baudos. Reikalavimų nesilaikantis bankas už kiekvieną reikalavimų nesilaikymo dieną turi mokėti po sumą, sudarančią iki 5 % jo vidutinės dienos apyvartos. Tokios baudos mokamos ne ilgiau negu 6 mėnesius.

Kitos vykdymo užtikrinimo priemonės

ECB gali taikyti ir atitinkamos dalyvaujančios valstybės narės nacionaliniuose įgyvendinimo teisės aktuose numatytas vykdymo užtikinimo priemones. Be to, jis gali nurodyti nacionalinėms kompetentingoms institucijoms (NKI) tokiems bankams taikyti grynai nacionalinio pobūdžio vykdymo užtikrinimo priemones.

Proporcingumo principas

ECB savo įgaliojimais skirti vykdymo užtikrinimo priemones naudojasi laikydamasis efektyvumo ir proporcingumo principų.

Administracinė peržiūra

ECB sprendimus, kuriais skiriamos vykdymo užtikrinimo priemonės, atitinkamo banko prašymu gali peržiūrėti Administracinė peržiūros valdyba.

TAIP PAT SKAITYKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Teisinė sistema

Reguliavimo sistema

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus