Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Apie mus

Prisidedame prie to, kad Europos bankų sistema veiktų saugiai ir patikimai.

Europos bankų priežiūros institucijos padeda užtikrinti bankų sistemos saugumą ir patikimumą. Mes tai darome, kad jūs galėtumėte būti tikri, jog bankai yra pajėgūs atlaikyti krizę.

Visoje euro zonoje nuosekli ir standartizuota priežiūra prisideda prie to, kad jūsų pinigai būtų saugūs, ir užtikrina, kad bankai galėtų vykdyti savo esmines funkcijas ir teikti paskolas žmonėms bei įmonėms.

Europos bankų priežiūra – tai mes

Europos bankų priežiūros sistemą sudaro ECB ir dalyvaujančių šalių nacionalinės priežiūros institucijos. Po finansų krizės poreikis veiksmingiau prižiūrėti bankus tapo aktualesnis. Šiai problemai spręsti buvo sukurta ir 2014 m. pradėjo veikti Europos bankų priežiūros sistema. Tai vienas iš dviejų ES bankų sąjungos ramsčių.

Daugiau apie Europos bankų priežiūrą

Prižiūrime didžiausius bankus dalyvaujančiose šalyse

Tiesiogiai prižiūrime didžiausius bankus dalyvaujančiose šalyse. Šiuo tikslu glaudžiai bendradarbiaujame su nacionalinėmis priežiūros institucijomis. Savo šalyje jos taip pat prižiūri mažesnius bankus.

Daugiau apie mūsų prižiūrimus bankus

Reikalavimų nesilaikantiems bankams galime skirti sankcijas

Imamės įvairių veiksmų, kad užtikrintume taisyklių ir reglamentų laikymąsi. Galime reikalauti, kad bankai turėtų daugiau kapitalo, galime skirti jiems sankcijas už taisyklių pažeidimus ir galime suteikti ar panaikinti banko veiklos licencijas. Tai daro mūsų priežiūrą veiksmingą.

Daugiau apie mūsų uždavinius

Užtikriname, kad priežiūra būtų nuosekli

Naujos įžvalgos ir reguliarūs kokybės patikrinimai padeda mums nuolat tobulinti savo procesus. Dėl to mūsų praktika tampa efektyvesnė. Be to, tai mums padeda dalyvaujančiose šalyse dar labiau suderinti visų bankų priežiūrą.

Daugiau apie mūsų metodus

Esame atskaitingi Europos piliečiams

Bankų priežiūra yra didelė atsakomybė. Kad įgyvendintume šią užduotį, priimdami sprendimus turime būti nepriklausomi. Tačiau tai nereiškia, kad galime daryti viską, ko norime. Esame visiškai atskaitingi Europos Parlamentui bei ES Tarybai ir reguliariai teikiame ataskaitas apie savo sprendimus.

Daugiau apie mūsų atskaitomybę

Europos bankų priežiūros istorija

ECB bankų priežiūros padaliniai pradėjo veikti 2014 m. Sužinokite daugiau apie pagrindinius etapus – nuo pradinio pasiūlymo iki naujausių pokyčių.

Pagrindiniai bankų priežiūros etapai

Sužinokite daugiau apie Europos bankų priežiūrą

Sprendimų priėmimas

Priimame daug sprendimų, kuriuos vykdyti bankams yra privaloma. Sprendimus parengia Priežiūros valdyba, o juos tvirtina ECB valdančioji taryba.

Sprendimų priėmimas
Teisinė sistema

Dirbame pagal aiškiai apibrėžtą teisinę ir politinę sistemą. Pagal šią sistemą nustatyta, ką galime daryti, ko galime tikėtis iš mūsų prižiūrimų bankų ir ko jie gali tikėtis iš mūsų.

Teisinė sistema
Bankų sąjunga

Europos bankų priežiūra yra vienas iš dviejų bankų sąjungos, sukurtos po 2008 m. finansų krizės, ramsčių. Per bankų sąjungą siekiama sukurti skaidresnę, vieningesnę ir saugesnę rinką bankams.

Sužinokite daugiau

Europos bankų priežiūra iš arčiau

Kas yra Bendras priežiūros mechanizmas? Kaip jis veikia ir ką mes darome? Daugiau informacijos rasite šiame trijų minučių informaciniame filmuke.

Susisiekite su mumis

Turite klausimų apie Europos bankų priežiūrą ir apie tai, ką mes darome? Čia rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus arba savo klausimus atsiųskite mums.

NARŠYTI MŪSŲ INTERNETO SVETAINĖJE

Sužinokite daugiau apie mūsų veiklą

Priežiūra – iš arčiau

Norėdami sužinoti daugiau apie tai, ką darome, skaitykite mūsų paaiškinimus. Juose aptariamos pagrindinės temos, kad galėtumėte geriau suprasti bankų priežiūrą.

Priežiūra – iš arčiau

Dalyvaukite mūsų jaunimo iniciatyvose

Mūsų priimami sprendimai gali daryti įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui. Organizuojame renginius visoje Europoje, kad galėtume tiesiogiai bendrauti su jaunimu ir išgirsti jų nuomonę bei mintis.

Mūsų naujausios iniciatyvos
NOT AN EXPERT? CHECK OUT OUR EXPLAINER
LEARN MORE
Europos bankų priežiūra. Svarbiausi faktai

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus