Mūsų priežiūros sistemos apžvalga
Mūsų darbo pagrindas – aiški sistema.
Mūsų pareiga kartu su nacionalinėmis priežiūros institucijomis vykdyti Europos bankų priežiūrą yra aiškiai apibrėžta ES bankų veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose. Priežiūrą vykdome vadovaudamiesi metodikomis ir standartais, parengtais pagal bankams taikomus reikalavimus ir politiką. Taip pat atsižvelgiame į kintančią bankų patiriamą riziką ir jų prioritetus.
Priežiūros prioritetai ir rizikos
Kiekvienais metais numatome, kokios pagrindinės rizikos kils bankams per ateinančius trejus metus. Pagrindinis veiksnys, pagal kurį apibrėžiame šias rizikos sritis, yra bankų būklės metinių patikrinimų rezultatai. Jie taip pat padeda mums nuspręsti, kaip paskirstyti išteklius ir planuoti savo veiklą.
Daugiau apie priežiūros rizikas ir prioritetusMūsų vykdomos priežiūros pagrindas
Dirbame pagal skaidrią, aiškiai apibrėžtą teisinę ir politikos sistemą. Pavyzdžiui, priežiūros rekomendaciniuose dokumentuose paaiškinta, kaip atliekame priežiūros darbą, ir nurodoma, ko tikimės iš prižiūrimų bankų.
Mūsų priežiūros politikos dokumentaiBendradarbiavimas Europos bankų labui
Svarbius bankus prižiūrime kartu su nacionalinėmis priežiūros institucijomis, paprastai – sudarydami jungtines priežiūros grupes. Vykdydamos nuolatinę priežiūrą, siūlydamos ir įgyvendindamos vertinimus bei patikrinimus vietoje, šios grupės užtikrina, kad priežiūros praktika visuose bankuose būtų taikoma nuosekliai.
Daugiau apie jungtines priežiūros grupesAtitikties užtikrinimas
Užtikriname, kad bankai laikytųsi priežiūros sprendimų ir prudencinių reikalavimų. Paskatinti bankus imtis veiksmų galime įvairiomis turimomis priemonėmis – nuo rekomendacijų iki privalomų priemonių ir sankcijų.
Mūsų priežiūros priemonėsKrizių prevencija ir valdymas
Jei bankui iškyla sunkumų, labai svarbu, kad priežiūros institucijos kuo anksčiau įsikištų ir veiksmingai koordinuotų savo atsakomuosius veiksmus. Tai padeda išsaugoti finansinį stabilumą ir kuo labiau sumažinti priklausomybę nuo viešųjų lėšų.
Daugiau apie krizių valdymąNacionalinių priežiūros institucijų vaidmuo
Viena iš ECB funkcijų – prižiūrėti, kaip atitinkamos nacionalinės kompetentingos institucijos prižiūri mažiau svarbias finansų įstaigas. Mes joms padedame vykdyti kasdienę priežiūrą ir jas skatiname taikyti nuoseklią praktiką, bet kartu savo metodiką koreguoti pagal kiekvieno banko aplinkybes.
Sužinokite, kada bankas laikomas svarbiu