Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Par mums

Mēs palīdzam saglabāt Eiropas banku sistēmas drošību un stabilitāti.

Eiropas banku uzraugi gādā, lai banku sistēma būtu droša un stabila. Mēs darām šo darbu, lai sniegtu jums pārliecību, ka bankas spēj pārciest krīzes.

Konsekventa un standartizēta uzraudzība visā euro zonā palīdz gādāt par jūsu naudas drošību un to, lai bankas varētu veikt savu vitāli svarīgo funkciju, izsniedzot aizdevumus privātpersonām un uzņēmumiem.

Mēs īstenojam Eiropas banku uzraudzību

Eiropas banku uzraudzība aptver ECB un iesaistīto valstu nacionālās uzraudzības iestādes. Pēc finanšu krīzes nepieciešamība efektīvāk uzraudzīt bankas kļuva vēl aktuālāka. Lai to nodrošinātu, tika izveidota Eiropas banku uzraudzība, kas uzsāka darbību 2014. gadā. Tā veido vienu no diviem ES banku savienības pīlāriem.

Uzziniet vairāk par Eiropas banku uzraudzību

Mēs uzraugām lielākās iesaistīto valstu bankas

Mūsu tiešā uzraudzībā ir lielākās iesaistīto valstu bankas. Uzraudzības darbu mēs veicam ciešā sadarbībā ar nacionālajām uzraudzības iestādēm. Tās uzrauga arī savu valstu mazākās bankas.

Uzziniet vairāk par mūsu uzraudzībā esošajām bankām

Ja bankas neizpilda prasības, varam noteikt tām sankcijas

Lai nodrošinātu atbilstību noteikumiem un regulām, veicam dažādus pasākumus. Mēs varam pieprasīt, lai bankas palielina savu kapitāla apjomu, noteikumu pārkāpumu gadījumā varam tām noteikt sankcijas, kā arī varam piešķirt un anulēt banku darbības licences. Tas ļauj mums nodrošināt efektīvu uzraudzību.

Uzziniet vairāk par mūsu uzdevumiem

Mēs gādājam par uzraudzības konsekvenci

Jauna pieredze un regulāra kvalitātes pārbaude palīdz mums nepārtraukti uzlabot procesus. Tādējādi mūsu darbība kļūst efektīvāka. Tas arī palīdz mums labāk saskaņot visu iesaistīto valstu banku uzraudzību.

Uzziniet vairāk par mūsu pieeju

Esam atbildīgi Eiropas pilsoņu priekšā

Banku uzraudzība uzliek lielu atbildību. Lai to īstenotu, mums jābūt neatkarīgiem, pieņemot lēmumus. Taču tas nenozīmē, ka varam darīt, ko vien vēlamies. Mēs esam pilnībā atbildīgi Eiropas Parlamenta un ES Padomes priekšā un regulāri sniedzam pārskatus par saviem lēmumiem.

Uzziniet vairāk par mūsu atbildību

Eiropas banku uzraudzības vēsture

ECB banku uzraudzības funkcija uzsāka darbību 2014. gadā. Uzziniet vairāk par svarīgākajiem atskaites punktiem – no sākotnējiem priekšlikumiem līdz pat jaunākajām norisēm.

Banku uzraudzības svarīgākie atskaites punkti

Lasiet vairāk par Eiropas banku uzraudzību

Lēmumu pieņemšana

Mēs pieņemam neskaitāmus bankām saistošus lēmumus. Lēmumus sagatavo Uzraudzības valde un apstiprina ECB Padome.

Lēmumu pieņemšana
Tiesiskais regulējums

Mēs strādājam skaidri noteikta tiesiskā un politikas regulējuma ietvaros. Šis regulējums nosaka, ko mēs drīkstam darīt, ko mēs, veicot uzraudzību, varam sagaidīt no bankām un ko tās var sagaidīt no mums.

Tiesiskais regulējums
Banku savienība

Eiropas banku uzraudzība veido vienu no diviem pēc 2008. gada finanšu krīzes izveidotās banku savienības pīlāriem. Banku savienības mērķis ir radīt bankām caurredzamāku, vienotāku un drošāku tirgu.

Uzziniet vairāk

Eiropas banku uzraudzība – dziļāks ieskats

Kas ir Vienotais uzraudzības mehānisms? Kā tas darbojas un ko dara? Uzziniet vairāk šajā trīs minūšu garajā videomateriālā.

Mūsu kontaktinformācija

Vai jums ir jautājumi par Eiropas banku uzraudzību un mūsu darbu? Uzziniet atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem vai sūtiet mums savu jautājumu.

IEPAZĪSTIET MŪSU INTERNETA VIETNI

Uzziniet vairāk par mūsu darbu

Uzraudzība – dziļāks ieskats

Lai uzzinātu vairāk par mūsu darbu, lasiet skaidrojošos rakstus. Tajos skaidrotas svarīgākās tēmas, lai palīdzētu jums gūt labāku izpratni par banku uzraudzību.

Uzraudzība – dziļāks ieskats

Piedalieties mūsu iniciatīvās jauniešiem

Mūsu pieņemtie lēmumi var ietekmēt jūsu ikdienas dzīvi. Mēs organizējam pasākumus visā Eiropā, lai tiešā veidā tiktos ar jauniešiem un uzzinātu viņu viedokļus un idejas.

Uzziniet par mūsu jaunākajām iniciatīvām
NOT AN EXPERT? CHECK OUT OUR EXPLAINER
LEARN MORE
Īsumā par Eiropas banku uzraudzību

Visas šīs sadaļas lapas

Trauksmes celšana