Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Turto kokybė

Vykdant Europos bankų priežiūrą daug dėmesio skiriama bankų turto kokybei, nes prasta turto kokybė turi įtakos bankų kapitalui ir, atitinkamai, patikimumui.

„Vėluojant pripažinti, kad turto kokybė blogėja, ir neefektyviai sprendžiant šį klausimą bankų balansus gana ilgam laikui gali užtvindyti neveiksnios paskolos. Dėl to bankams būtų sudėtingiau padėti perspektyviems klientams ir prisidėti prie spartesnio ekonomikos atsigavimo.“

Priežiūros valdybos pirmininkas Andrea Enria

Ką turime omenyje sakydami turto kokybė?

Įmonėms ir namų ūkiams suteiktos paskolos bankams yra turtas. Palūkanos, kurias bankai gauna už šį turtą, yra pagrindinė jų pajamų ir pelno dalis, o rizika, kad paskolos nebus grąžintos – pagrindinė rizika. Kuo didesnė ši kredito rizika, tuo prastesnė paskolos, kitaip – turto, kokybė. Pablogėjus turto kokybei, bankai privalo laikyti daugiau kapitalo, kad galėtų padengti atitinkamą kredito riziką, ir sudaryti daugiau atidėjinių tikėtiniems nuotoliams padengti.

Turto kokybė

Kilus ekonomikos krizei, turto kokybė tampa pagrindiniu rūpesčiu, nes nemažai paėmusiųjų paskolas pradeda nebemokėti įmokų, todėl neveiksnių paskolų lygis ima didėti. Kad galėtų sumažinti nuostolius ir sušvelninti poveikį savo patikimumui ir pajėgumui teikti paskolas, bankai privalo visada taikyti patikimus skolinimo kriterijus, aktyviai stebėti turto kokybę ir neatidėliojant spręsti neveiksnių paskolų klausimą.

Turto kokybė vykdant priežiūrą

Neveiksnios paskolos

Bankas privalo paskolą priskirti prie neveiksnių, jei įsipareigojimai neįvykdomi per 90 dienų, arba jei jis mano, kad paskolos gavėjas paskolos greičiausiai negrąžins. Neveiksnios paskolos – vienas svarbiausių bankų ir priežiūros institucijų uždavinių.

Sužinokite daugiau

Kredito rizika. Naujausi priežiūriniai vertinimai

Priežiūros institucijos kasmet vertina bankų riziką kapitalui, vykdydamos priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo procesą (SREP). Kredito rizika – labai svarbi šio vertinimo sritis. Skaitykite pernai metų kredito rizikos vertinimus.

Sužinokite daugiau

Krizei įveikti skirtos priemonės

Bankai atlieka ypatingai svarbų vaidmenį teikdami paskolas – tai tarsi ekonomikos aprūpinimas kuru. ECB pradėjo taikyti keletą pagalbos priemonių, skirtų užtikrinti, kad bankai net ir koronaviruso sukeltos krizės metu galėtų toliau skolinti įmonėms ir namų ūkiams.

Sužinokite daugiau

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus