Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB paskelbė iš dalies pakeistus teisės aktus dėl priežiūros mokesčių

2019 m. gruodžio 17 d.

  • Mažiau svarbūs bankai, kurių viso turto vertė yra 1 mlrd. eurų arba mažesnė, mokės mažesnius mokesčius
  • Daugumai bankų sumažinta administracinė našta
  • Dėl teisės aktų pakeitimų buvo konsultuojamasi su bankų sektoriumi

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) paskelbė iš dalies pakeistą ECB reglamentą dėl priežiūros mokesčių. Dėl pakeitimų buvo surengtos dvi viešos konsultacijos. Kartu ECB atnaujino ir sprendimą dėl duomenų, naudojamų metiniams mokesčiams apskaičiuoti. Iš dalies pakeisti teisės aktai bus taikomi nuo 2020 m. mokestinio laikotarpio.

Pakeitimai daugiausia susiję su ECB prižiūrimiems bankams individualiai taikomais mokesčiais ir jų mokėjimo laiku. Nuo 2020 m. mokestinio laikotarpio mažesnėms mažiau svarbioms įstaigoms bus taikoma mažesnė minimalioji mokesčio dalis. Ši lengvata bus taikoma toms mažiau svarbioms įstaigoms, kurių viso turto vertė yra 1 mlrd. eurų arba mažesnė. Ja galės pasinaudoti du trečdaliai visų mažiau svarbių įstaigų.

Tarp kitų pakeitimų – perėjimas prie mokesčių apskaičiavimo ex post principu. Tai reiškia, kad nuo šiol bankų mokėtini mokesčiai bus apskaičiuojami pagal faktiškai patirtas, o ne numatomas priežiūros išlaidas. Be to, ECB mokesčius apskaičiuos pagal turimus priežiūrinius duomenis – taip daugumai bankų nebereikės duomenų pateikti atskirai.

Nuo šiol mokesčiai už visus mokestinius metus, kurie baigiasi gruodžio mėn., ECB turės būti mokami kitų metų antrąjį ketvirtį. Taigi, mokesčiai už 2020 mokestinius metus bus mokami 2021 m. antrąjį ketvirtį.

ECB reguliariai konsultuos bankus dėl šių pakeitimų.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Elizabeth Tepper, tel. +49 69 1344 3595.

Pastaba

  • ECB renka metinį mokestį iš visų prižiūrimų bankų tam, kad padengtų vykdomos priežiūros išlaidas. Konkreti kiekvieno banko mokėtina suma apskaičiuojama atsižvelgiant į banko svarbą ir rizikos profilį. Paprastai didesni bankai, kuriems būdinga didesnė rizika, moka didesnį mokestį.
KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus