Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Administracinė peržiūros valdyba

Administracinė peržiūros valdyba (APV) vidine administravimo tvarka peržiūri ECB priežiūros sprendimus. Taip siekiama užtikrinti, kad sprendimai neprieštarautų taisyklėms ir tvarkai.

Administracinė peržiūros valdyba

2023 m. vasario 15 d.

Sprendimai administravimo tvarka gali būti peržiūrimi fizinių ar juridinių asmenų, kuriems atitinkamas ECB priežiūros sprendimas turi tiesioginės įtakos, prašymu.

Atlikdama peržiūrą APV dėmesį sutelkia į ginčijamo sprendimo „procedūrinę ir materialinę atitiktį“ BPM reglamentui, bet kartu atsižvelgia į ECB suteiktą veiksmų laisvę.

Konkrečiai, APV atliekant peržiūrą tikrinama, ar laikytasi tinkamo proceso reikalavimų, ar sprendimas yra tinkamai pagrįstas ir atitinka taikomus teisės aktus, ar nėra akivaizdžių vertinimo klaidų, ar sprendimas nėra akivaizdžiai neproporcingas arba ar ECB nepiktnaudžiavo savo įgaliojimais.

Atlikus peržiūrą, Priežiūros valdybai pateikiama neprivaloma nuomonė, kurioje pateikiamas siūlymas pirminį sprendimą panaikinti arba pakeisti nauju tapataus arba iš dalies pakeisto turinio sprendimu ir pateikti Valdančiajai tarybai galutinai patvirtinti taikant neprieštaravimo tvarką.

Dažnai užduodami klausimai apie Administracinę priežiūros valdybą APV: sparti, nebrangi ir konfidenciali priežiūros sprendimų peržiūra – Priežiūros naujienlaiškis, 2023 m. gegužės mėn. Administracinė peržiūros valdyba. ECB priežiūros sprendimų peržiūra – aštuonerių metų patirtis Peržiūros išlaidų paskirstymo vadovas

Sudėtis

Penki nariai ir du pakaitiniai nariai skiriami penkerių metų kadencijai. Ji gali būti pratęsiama. Visi nariai turi turėti darbo patirties priežiūros vykdymo srityje ir atitinkamų žinių bankų veiklos srityje. Tačiau jie nėra etatiniai ECB, nacionalinių priežiūros institucijų ar kitų nacionalinių ar Europos Sąjungos institucijų darbuotojai.

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus