Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Administratīvā pārskatīšanas padome

Administratīvā pārskatīšanas padome (APP) veic ECB uzraudzības lēmumu neatkarīgu iekšēju administratīvu pārskatīšanu, nodrošinot šādu lēmumu atbilstību noteikumiem un procedūrām.

Administratīvā pārskatīšanas padome

(2023. gada 15. februārī)

Administratīvu pārskatīšanu var pieprasīt jebkura fiziska vai juridiska persona, ko tieši ietekmē ECB uzraudzības lēmumi.

APP veiktā pārskatīšana balstās uz apstrīdētā lēmuma "procesuālo un materiāltiesisko atbilstību" VUM regulai, vienlaikus ievērojot rīcības brīvību, kas saglabājas ECB.

Praksē APP veiktā pārskatīšana ietver pārbaudi, vai ievērots taisnīgs process, vai lēmums ir pietiekami argumentēts un atbilst spēkā esošajiem tiesību aktiem, vai novērtējumā nav pieļautas acīmredzamas kļūdas, vai lēmums nav acīmredzami nesamērīgs un vai ECB nav pārsniegusi savas pilnvaras.

Pārskatīšanas rezultātā tiek sagatavots nesaistošs atzinums, kas adresēts Uzraudzības valdei, ierosinot tai vai nu atcelt sākotnējo lēmumu, vai aizstāt to ar jaunu identiska vai grozīta satura lēmumu, kas tiek nodots Padomei galīgai apstiprināšanai iebildumu neizteikšanas procedūras ietvaros.

Bieži uzdotie jautājumi par Administratīvo pārskatīšanas padomi APP: ātra, lēta un konfidenciāla uzraudzības lēmumu pārskatīšana – "Uzraudzības Biļetens", 2023. gada maijs Administratīvā pārskatīšanas padome: astoņu gadu pieredze ECB uzraudzības lēmumu pārskatīšanā Norādījumi par pārskatīšanas izmaksām

Sastāvs

Piecus locekļus un divus aizstājējus ieceļ uz piecu gadu termiņu, ko var pagarināt. Viņiem ir profesionāla pieredze uzraudzības jomā un atbilstošas zināšanas banku darbības jomā, taču viņi nevar būt ECB, valsts uzraudzības iestāžu vai jebkuras citas valsts vai ES iestādes vai institūcijas darbinieki.

Visas šīs sadaļas lapas

Trauksmes celšana