Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

Portál IMAS

Co je portál IMAS?

Portál IMAS umožňuje dohlíženým bankám a třetím stranám předkládat informace související s procesy dohledu, sledovat status těchto procesů a vyměňovat si informace s orgány dohledu. Pokud již máte účet, můžete se přihlásit a přijmout podmínky používání.

Přihlásit se do portálu IMAS

Kdo může používat portál IMAS?

Portál IMAS mohou používat dohlížené banky (významné i méně významné) a třetí strany (subjekty nepodléhající dohledu nebo fyzické osoby) v závislosti na kategorii procesů.

Procesy, které jsou k dispozici prostřednictvím portálu IMAS

Pro významné a méně významné banky

Pouze pro významné banky

Režim použití

Používání portálu IMAS je v některých zemích nařízeno zákonem nebo součástí správní praxe a v jiných je dobrovolné, a to i v závislosti na kategorii procesů. Podrobné informace jsou k dispozici v režimu použití.

Jak získat k portálu přístup?

Dohlížené banky mohou na portálu IMAS vytvářet uživatele a spravovat jejich přístup samy. Jmenují pověřené administrátory, kteří tento úkol plní.

V případě účtů třetích stran jedná jako administrátor ECB.

Dohlížené banky (významné a méně významné)

Pokud chcete zaregistrovat novou dohlíženou banku, navštivte prosím registrační aplikaci portálu IMAS.

Pokud je banka již registrovaná, do portálu ECB pro centrální identifikaci mají přístup pověření administrátoři, kteří mohou přidat nové uživatele nebo udělit jednotlivým uživatelům příslušná oprávnění. Tito administrátoři dále jmenují nové pověřené administrátory pro svou organizaci v portálu ECB pro centrální identifikaci.

Podrobné pokyny o přístupu do portálu naleznete ve všeobecných zásadách níže.

Uživatelská příručka pro pověřené administrátory Jak poprvé vstoupit do portálu IMAS Jak IMAS portál funguje: jak získám přístup do různých procesů Rychlá příručka k aplikacím v oblasti dohledu

Třetí strany (subjekty nepodléhající dohledu a fyzické osoby)

Účty třetích stran spravuje ECB. Pro vytvoření účtu, změnu nastavení nebo smazání účtu třetích stran prosím navštivte registrační aplikaci portálu IMAS

Jak získat podporu

S technickými problémy souvisejícími s portálem IMAS nebo totožnostním portálem ECB se prosím obraťte na centrum podpory ECB na adrese supportcenter@ecb.europa.eu nebo zavolejte na číslo +49 69 1344 7766.

V případě provozních otázek se prosím obraťte na svůj vnitrostátní příslušný orgán. Kontaktní údaje naleznete na portálu IMAS. S otázkami týkajícími se interních modelů se prosím obraťte na svůj společný tým dohledu.

Všechny stránky v této části

Oznámení porušení předpisů (whistleblowing)