Menu

Teabehaldussüsteem IMAS

IMASi veebiportaali kasutamine

EKP järelevalve alla kuuluvad pangad saavad esitada veebiportaali kaudu järelevalveprotsessidega seotud andmeid, jälgida oma andmete käsitlemist ning vahetada teavet järelevalveekspertidega. Kui kasutajakonto on juba loodud, võite portaali sisse logida ja kinnitada, et olete tutvunud ja nõustute põhimõtete ja tingimustega.

Sisene IMASi veebiportaali

Portaali kasutuselevõtt

IMASi veebiportaal võeti kasutusele kahes etapis. 20. oktoobril 2020 alanud üleminekuperioodil sai veebiportaalile juurdepääsu ainult piiratud arv olulisi panku. Portaal käivitatakse täies ulatuses 27. jaanuaril 2021. Seejärel saavad seda kasutada kõik EKP otsese järelevalve alla kuuluvad pangad.

Kasutajakonto aktiveerimine

Usaldusväärsed organisatsioonid saavad oma kasutajakontosid hallata EKP autentimisportaali kaudu. Volitatud halduritel on uute kasutajakontode loomiseks juurdepääs EKP autentimisportaalile ning IMASi veebiportaali kaudu saavad nad reguleerida kasutajaõigusi.

  • Kasutajakonto aktiveerimiseks võtke ühendust oma volitatud halduriga.
  • Volitatud haldurite registreerimiseks palume võtta ühendust EKP kontaktisikuga või EKP tugiteenustega meiliaadressil supportcenter@ecb.europa.eu.

Kiire ülevaate kasutajakonto aktiveerimisest ja muudest tehnilistest küsimustest annab kasutusjuhend. Põhjalikud juhised veebiportaali kasutamise kohta on kättesaadavad platvormis.

Kuidas siseneda IMASi veebiportaali esimest korda
Juhend kasutajakonto aktiveerimise kohta

Tugiteenused

  • Kui IMASi veebiportaali või EKP autentimisportaali kasutamisel tekib tehnilisi probleeme, palume ühendust võtta EKP tugiteenuste keskusega meiliaadressil supportcenter@ecb.europa.eu või telefoni teel (+49 69 1344 7766).

IMASi veebiportaalis praegu kättesaadavad menetlused

Sobivuse ja nõuetekohasuse hindamine olulistes pankades

Olulised pangad saavad esitada veebiportaali kaudu sobivuse ja nõuetekohasuse hindamise taotlusi, jälgida nende käsitlemise kulgu ning vahetada asjakohast teavet järelevalveekspertidega.

Sobivuse ja nõuetekohasuse hindamine

IMASi veebiportaali kasutamine sobivuse ja nõuetekohasuse hindamisel on mõnes riigis õiguslikult või haldustavade kohaselt kohustuslik ning teistes riikides vabatahtlik. Osalevate riikide staatust saab vaadata allpool olevalt kaardilt. IMASi veebiportaali kasutamine ei mõjuta EKP ja riiklike järelevalveasutuste koostööd: kõigis osalevates riikides on riiklik järelevalveasutus esimene kontaktpunkt, kellele sobivuse ja nõuetekohasuse hindamise taotlused esitatakse.

Sobivuse ja nõuetekohasuse hindamise lühiülevaade