Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

Jazyková politika na těchto internetových stránkách

Na těchto internetových stránkách najdete informace o bankovním dohledu ECB – součásti Evropské centrální banky zabývající se dohledem – ve 24 úředních jazycích Evropské unie (EU).

Veškeré informace jsou k dispozici v angličtině, ale hlavní obsah a zejména informace, které by mohly zajímat evropské občany, jsou k dispozici i v ostatních úředních jazycích EU.

Co můžete najít ve svém jazyce?

V angličtině a mnoha dalších úředních jazycích EU jsou vám k dispozici tyto stránky: domovská, dále vstupní stránky na všech šest sekcí a všechny stránky v sekcích „Všeobecné informace“, „Postupy dohledu“, „Organizace a řízení“ a „Právní a měnověpolitický rámec“.

Některé materiály na internetových stránkách jsou přeloženy do vybraných jazyků EU a mohou být k dispozici v jazyce, kterému rozumíte, i když to nemusí být váš rodný jazyk. Některé projevy, rozhovory a blogové příspěvky předsedy a dalších členů Rady dohledu jsou k dispozici také v jiných jazycích, než je angličtina. Tiskové zprávy jsou obvykle v angličtině, a pokud se týkají širší veřejnosti mimo odbornou obec, i v dalších úředních jazycích EU.

Právní předpisy ECB jsou zpravidla zveřejňovány ve všech úředních jazycích EU a jsou k dispozici na stránkách EUR-Lexu.

Obsah našich veřejných konzultací je dispozici ve vybraných jazycích. Příspěvky k veřejným konzultacím přijímáme ve všech úředních jazycích EU.

Informace o bankovním dohledu a dalších souvisejících tématech jsou ve vámi vybraném jazyce k dispozici také na internetových stránkách národních orgánů dohledu.

Použití naší jazykové politiky

Přijmete-li naše soubory cookies, pomůže nám tak získat souhrnnou statistiku o poptávce po překladech jednotlivých stránek a sekcí našich internetových stránek. Díky tomu můžeme do budoucna lépe plánovat výběr textů k překladu. Pokud některá z internetových stránek není ve vámi vybraném jazyce k dispozici, na stránce je obsaženo upozornění.

Uplatňování této jazykové politiky zajišťuje generální ředitelství pro komunikaci ECB.

Chcete-li se Evropské centrální banky něco zeptat, použijte prosím formulář žádosti o informace v kterémoli z úředních jazyků EU.

Všechny stránky v této části

Oznámení porušení předpisů (whistleblowing)