Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

IMAS portāls

IMAS portāla izmantošana

IMAS portālā uzraudzītās bankas un trešās personas var iesniegt ar uzraudzības procesiem saistīto informāciju, saņemt statusa informāciju un veikt informācijas apmaiņu ar uzraudzības darbiniekiem. Ja jums jau ir izveidots konts, varat pievienoties portālam un iepazīties ar noteikumiem un nosacījumiem.

Pievienoties IMAS portālam

Portāla darbības uzsākšana

IMAS portāls sāka darboties 2021. gada sākumā. Atkarībā no uzraudzības procesa veida to var izmantot uzraudzītās bankas (nozīmīgās un mazāk nozīmīgās iestādes), kā arī trešās personas (uzraudzībai nepakļautas iestādes vai fiziskas personas). Tālāk sniegta informācija par portālā pieejamajiem procesiem.

IMAS portālā pieejamie procesi

Nozīmīgajām un mazāk nozīmīgajām bankām

Tikai nozīmīgajām bankām

Izmantošanas režīms

Dažās valstīs IMAS portāla izmantošana ir obligāta saskaņā ar tiesību aktiem vai administratīvo praksi, bet citās to var izmantot pēc izvēles. Tas atkarīgs arī no tā, pie kādas kategorijas pieder attiecīgais process. Sīkāku informāciju sk. dokumentā "Izmantošanas režīms".

Konta aktivizēšana

Uzraudzītās iestādes IMAS portālā var veidot savus lietotāju kontus un pārvaldīt savu lietotāju piekļuvi IMAS portālam. Šo pienākumu izpildei tās ieceļ deleģētus administratorus.

Trešajām personām kā administrators darbojas ECB.

Reģistrēšanās IMAS portālā

Lai jūsu iestādi reģistrētu IMAS portālā, nosūtiet attiecīgo reģistrācijas veidlapu ECB (supportcenter@ecb.europa.eu).

Lietotāja kontu izveidošana

Deleģētie administratori var piekļūt ECB identifikācijas portālam, lai savai organizācijai izveidotu jaunus lietotāju kontus, un IMAS portālam, lai piešķirtu šiem lietotājiem detalizētas atļaujas. Trešo personu kontus izveido ECB.

Īss apraksts par konta aktivizēšanu un cita būtiska tehniskā informācija pieejama instrukcijā. Visas norādes par portāla izmantošanu pieejamas pašā platformā.

Kā pirmo reizi pievienoties IMAS portālam Konta aktivizēšanas instrukcija Skaidrojums par IMAS portālu: kā piekļūt dažādiem procesiem Īss ieskats uzraudzības aplikācijās

Deleģēto administratoru un lietotāju pievienošana un dzēšana

Reģistrēti deleģētie administratori var lūgt veikt pārmaiņas, iesniedzot šo veidlapu (ko nosūta uz adresi supportcenter@ecb.europa.eu).

Trešās personas var lūgt veikt pārmaiņas, iesniedzot šo veidlapu (ko nosūta uz adresi supportcenter@ecb.europa.eu).

Kā saņemt palīdzību

Ja, lietojot IMAS portālu vai ECB identifikācijas portālu, radušās tehniskas problēmas, lūdzam sazināties ar ECB atbalsta centru, sūtot e-pastu uz adresi supportcenter@ecb.europa.eu vai zvanot +49 69 1344 7766.

Ar jūsu bankas darbību saistītos jautājumus lūdzam uzdot savai nacionālajai kompetentajai iestādei. Kontaktinformāciju atradīsiet IMAS portālā. Konkrēti ar iekšējiem modeļiem saistītos jautājumus lūdzam uzdot savai kopējai uzraudzības komandai.

Visas šīs sadaļas lapas

Trauksmes celšana