Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

IMAS portāls

Kas ir IMAS portāls

IMAS portālā uzraudzītās bankas un trešās personas var iesniegt ar uzraudzības procesiem saistīto informāciju, saņemt statusa informāciju un veikt informācijas apmaiņu ar uzraudzības darbiniekiem. Ja jums jau ir izveidots konts, varat pievienoties portālam un iepazīties ar noteikumiem un nosacījumiem.

Pievienoties IMAS portālam

Kas var izmantot IMAS portālu

IMAS portālu atkarībā no procesa veida var izmantot uzraudzītās bankas (nozīmīgās un mazāk nozīmīgās iestādes) un trešās personas (uzraudzībai nepakļautas iestādes vai fiziskas personas).

IMAS portālā pieejamie procesi

Nozīmīgajām un mazāk nozīmīgajām bankām

Tikai nozīmīgajām bankām

Izmantošanas režīms

Dažās valstīs IMAS portāla izmantošana ir obligāta saskaņā ar tiesību aktiem vai administratīvo praksi, bet citās to var izmantot pēc izvēles. Tas atkarīgs arī no tā, pie kādas kategorijas pieder attiecīgais process. Sīkāku informāciju sk. dokumentā "Izmantošanas režīms".

Kā tiek nodrošināta piekļuve

Uzraudzītās bankas IMAS portālā var veidot savus lietotāju kontus un pārvaldīt savu lietotāju piekļuvi IMAS portālam. Šo pienākumu izpildei tās ieceļ deleģētus administratorus.

Lietotājiem, kas ir trešās personas, kā administrators darbojas ECB.

Uzraudzītās bankas (nozīmīgās un mazāk nozīmīgās iestādes)

Lai reģistrētu jaunu uzraudzīto banku, lūdzam izmantot IMAS portāla reģistrācijas aplikāciju.

Jau reģistrētu banku gadījumā deleģētie administratori var pievienoties ECB identitātes portālam un IMAS portālam, lai attiecīgi pievienotu jaunus lietotājus un piešķirtu individuālas lietotāju atļaujas. ECB identitātes portālā administratori savai iestādei var norīkot jaunus deleģētos administratorus.

Detalizētas instrukcijas par to, kā pievienoties portālam, sk. tālāk rokasgrāmatās.

Lietotāja rokasgrāmata deleģētajiem administratoriem Kā pirmo reizi pievienoties IMAS portālam Skaidrojums par IMAS portālu: kā piekļūt dažādiem procesiem Īss ieskats uzraudzības aplikācijās

Trešās personas (uzraudzībai nepakļautas iestādes un fiziskas personas)

Lietotāju, kas ir trešās personas, kontus pārvalda ECB. Lai reģistrētu, mainītu vai dzēstu lietotāja, kas ir trešā persona, kontu, lūdzam izmantot IMAS portāla reģistrācijas aplikāciju

Kā saņemt palīdzību

Ja, lietojot IMAS portālu vai ECB identifikācijas portālu, radušās tehniskas problēmas, lūdzam sazināties ar ECB atbalsta centru, sūtot e-pastu uz adresi supportcenter@ecb.europa.eu vai zvanot +49 69 1344 7766.

Ar jūsu bankas darbību saistītos jautājumus lūdzam uzdot savai nacionālajai kompetentajai iestādei. Kontaktinformāciju atradīsiet IMAS portālā. Konkrēti ar iekšējiem modeļiem saistītos jautājumus lūdzam uzdot savai kopējai uzraudzības komandai.

Visas šīs sadaļas lapas

Trauksmes celšana