Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

IMAS portāls

IMAS portāla izmantošana

IMAS portālā uzraudzītās bankas un trešās puses var iesniegt ar uzraudzības procesiem saistīto informāciju, saņemt statusa informāciju un veikt informācijas apmaiņu ar uzraudzības darbiniekiem. Ja jums jau ir izveidots konts, varat pievienoties portālam un iepazīties ar noteikumiem un nosacījumiem.

Pievienoties IMAS portālam

Portāla darbības uzsākšana

IMAS portāls sāka darboties 2021. gada sākumā. Atkarībā no uzraudzības procesa veida to var izmantot uzraudzītās bankas (nozīmīgās un mazāk nozīmīgās iestādes), kā arī trešās puses (uzraudzībai nepakļautas iestādes vai fiziskas personas). Tālāk sniegta informācija par portālā pieejamajiem procesiem.

Konta aktivizēšana

Uzraudzītās iestādes IMAS portālā var veidot savus lietotāju kontus un pārvaldīt savu lietotāju piekļuvi IMAS portālam. Šo pienākumu izpildei tās ieceļ deleģētus administratorus.

Trešo pušu lietotājiem kā administrators darbojas ECB.

Reģistrēšanās IMAS portālā

Lietotāja kontu izveidošana

Deleģētie administratori var piekļūt ECB identifikācijas portālam, lai savai organizācijai izveidotu jaunus lietotāju kontus, un IMAS portālam, lai piešķirtu šiem lietotājiem detalizētas atļaujas. Trešo personu kontus izveido ECB.

Īss apraksts par konta aktivizēšanu un cita būtiska tehniskā informācija pieejama instrukcijā. Visas norādes par portāla izmantošanu pieejamas pašā platformā.

Kā pirmo reizi pievienoties IMAS portālam Konta aktivizēšanas instrukcija Skaidrojums par IMAS portālu: kā piekļūt dažādiem procesiem

Deleģēto administratoru un lietotāju pievienošana un dzēšana

Reģistrēti deleģētie administratori var lūgt veikt pārmaiņas, iesniedzot šo veidlapu (ko nosūta uz adresi supportcenter@ecb.europa.eu).

Trešās puses var lūgt veikt pārmaiņas, iesniedzot šo veidlapu (ko nosūta uz adresi supportcenter@ecb.europa.eu).

Kā saņemt palīdzību

Ja radušās tehniskas problēmas ar IMAS portālu vai ECB identifikācijas portālu, lūdzam sazināties ar ECB atbalsta centru, sūtot e-pastu uz adresi supportcenter@ecb.europa.eu vai zvanot +49 69 1344 7766.

IMAS portālā pieejamie procesi

Nozīmīgo banku atbilstības un piemērotības novērtējums

Nozīmīgās bankas var izmantot IMAS portālu, lai pieteiktu atbilstības un piemērotības novērtējumus, saņemtu paziņojumus par šo novērtējumu statusu un veiktu attiecīgās informācijas apmaiņu ar uzraugiem.

Atbilstības un piemērotības novērtējums

Dažās valstīs IMAS portālu atbilstības un piemērotības novērtējumam jāizmanto obligāti saskaņā ar tiesību aktiem vai administratīvo praksi, bet citās to var izmantot pēc izvēles. Tālāk kartē attēlots stāvoklis katrā iesaistītajā valstī. IMAS portāls nemaina ECB un valstu uzraudzības iestāžu sadarbības modeli – visās iesaistītajās valstīs valstu uzraudzības iestāde ir kontaktpunkts atbilstības un piemērotības pieteikumu iesniegšanai.

Īss pārskats par atbilstības un piemērotības pieteikumu iesniegšanu

Paziņojumi par pārrobežu darbības atļaujām

Nozīmīgās un mazāk nozīmīgās bankas IMAS portālā varēs iesniegt paziņojumus par pārrobežu darbības atļaujām.

Būtiskas līdzdalības iegūšana

Pieteikumi par būtiskas līdzdalības iegūšanu vai palielināšanu esošā bankā tiks iesniegti IMAS portālā.

Visas šīs sadaļas lapas