Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB pradeda viešas konsultacijas dėl priežiūros mokesčių sistemos pakeitimų

2019 m. balandžio 11 d.

  • Viešų konsultacijų metu kviečiama teikti pastabas dėl ECB reglamento dėl priežiūros mokesčių pakeitimų, atliktų atsižvelgus į pastabas, gautas per 2017 m. vykusias pirmas viešas konsultacijas šiuo klausimu.
  • Veiksmingesnis ir labiau pritaikytas procesas bus naudingas visiems bankams.
  • Mažiausių netiesiogiai prižiūrimų bankų mokami mokesčiai mažės.
  • Konsultacijos baigsis 2019 m. birželio 6 d.

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien pradeda viešas konsultacijas dėl siūlomų ECB reglamento dėl priežiūros mokesčių pakeitimų. Konsultacijoms teikiamame dokumente atsižvelgta į pastabas, gautas per 2017 m. vykusias pirmas viešas konsultacijas šiuo klausimu, ir nacionalinių kompetentingų institucijų komentarus. Šios viešos konsultacijos baigsis 2019 m. birželio 6 d.

Siūlomi pakeitimai daugiausia susiję su ECB jo prižiūrimiems bankams taikomais mokesčiais ir jų surinkimo laiku. Svarbiausia yra tai, kad, pasiūlymus priėmus, ECB priežiūros mokesčius apskaičiuos atsižvelgdamas į faktines su priežiūra susijusias sąnaudas ir juos rinks mokestinio laikotarpio pabaigoje. Dėl to procesas bus veiksmingesnis, palyginti su dabartine tvarka, kai ECB mokesčius preliminariai apskaičiuoja ir surenka ciklo metu.

Be to, dėl šių pakeitimų maždaug pusės netiesiogiai prižiūrimų, ypač mažiausių, bankų mokama minimali ECB taikomo priežiūros mokesčio dalis sumažės ir tai gerokai sumažins jų finansinę naštą.

Taip pat bus supaprastinta mokesčio apskaičiavimo tvarka ir sumažinta bankams tenkanti biurokratinė našta. Įgyvendinus pasiūlymus, mokesčiams apskaičiuoti ECB pasinaudos jau turimais priežiūros duomenimis, bus supaprastinta tam tikriems subjektams taikoma tvarka dėl duomenų apie turtą, kurie iš esmės ir lemia priežiūros mokesčio dydį, patvirtinimo. Be to, pranešimai apie mokestį bus teikiami visomis oficialiosiomis Europos Sąjungos kalbomis.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Susanne Pihs-Lang, tel. +49 69 1344 3586.

Priedas:

Konsultacijų tvarka

ECB apsvarstys konsultacijų metu gautas pastabas rengdamas priėmimui galutinę reglamento redakciją. Su viešoms konsultacijoms teikiamais dokumentais galima susipažinti bankų priežiūrai skirtoje ECB interneto svetainėje. Juos sudaro iš dalies pakeistas Reglamentas dėl priežiūros mokesčių, konsoliduota teisės akto redakcija, atsakymai į pastabas, gautas per 2017 m. surengtas viešas konsultacijas, dažnai užduodami klausimai ir viešų konsultacijų forma.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus