Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Organizacinės struktūros

Bankų priežiūros ir pinigų politikos uždaviniai yra skirtingi ir ECB juos vykdo atskirai. Pavyzdžiui, ECB sprendimus priimantys organai pinigų politikos ir priežiūros klausimus svarsto atskiruose posėdžiuose.

Organizacinis darbuotojų, tiesiogiai prisidedančių prie pinigų politikos uždavinių vykdymo, ir priežiūros srities darbuotojų atskyrimas padeda išvengti galimų interesų konfliktų.

ECB Bankų priežiūros tarnybos struktūra

Susipažinkite su Europos bankų priežiūros organizacine sąranga ECB

Priežiūros valdyba

Priežiūros valdyba dirba išvien su nacionalinėmis priežiūros institucijomis, kad užtikrintų Europos bankų sistemos saugumą. Vykdyti šias funkcijas jai padeda Iniciatyvinis komitetas. Kokia šių dviejų organų struktūra ir kas yra jų nariai?

Priežiūros valdyba ir Iniciatyvinis komitetas

Administracinė peržiūros valdyba

Gavusi prašymą iš subjektų, kuriems atitinkami sprendimai daro poveikį, Administracinė peržiūros valdyba vidine administravimo tvarka peržiūri ECB priežiūros sprendimus. Laikydamasi ES teisės aktų nuostatų, valdyba savo nuomonę pateikia remdamasi savo narių patirtimi ir vertinimu.

Administracinė peržiūros valdyba

Tarpininkavimo komisija

Tarpininkavimo komisija tarpininkauja derinant skirtingas nuomones tais atvejais, kai ECB valdančioji taryba prieštarauja Priežiūros valdybos sprendimui. Komisijos nariai renkami iš Valdančiosios tarybos ir Priežiūros valdybos narių.

Tarpininkavimo komisija

Organizacinė schema

Kuriant Europos bankų priežiūros sistemą, dar žinomą kaip Bendras priežiūros mechanizmas (BPM), reikėjo šiek tiek keisti ECB organizacinę struktūrą ir įkurti naujų padalinių. Už bankų priežiūros sritį atsakingi šeši generaliniai direktoratai ir sekretoriatas.

Organizacinė schema
Jūs ne specialistas? Skaitykite mūsų paaiškinimą
Sužinokite daugiau
Bankų priežiūra iš arčiau

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus