Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

2017 m. priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo procesas

Svarbių bankų SREP

Kapitalo reikalavimai

Apskritai paėmus, per SREP nustatyta bendro 1 lygio nuosavo kapitalo (CET 1) suma, kurią turėtų turėti tiesiogiai prižiūrimi bankai, nuo 2017 iki 2018 m. iš esmės nesikeis. Ji ir toliau vidutiniškai sudarys maždaug 10 % viso pagal riziką įvertinto turto. Tačiau atskirų bankų kapitalo sumos skiriasi: vieni bankai privalės turėti papildomo kapitalo, o kiti galės kapitalo turėti mažiau.

  • Per 2017 m. SREP išryškėjo, kad bankams ir toliau kyla su pelningumu ir kapitalo pakankamumu susijusių sunkumų. Nors neveiksnių paskolų rodiklis per pastaruosius metus sumažėjo, euro zonoje vis dar yra daug bankų, kurių neveiksnių paskolų rodikliai tebėra dideli. Be to, užsitęsęs žemų palūkanų normų laikotarpis daro spaudimą bankų palūkanų normų maržoms, o tai turi įtakos bankų pelningumui.
  • Per 2017 m. SREP taip pat nustatyta, kad daugelis bankų vis dar susiduria su sunkumais valdant riziką, visų pirma tokiose srityse, kaip rizikos infrastruktūra, duomenų agregavimas ir ataskaitų teikimas.

SREP metu priežiūros institucijos ne tik apibrėžia bankų kapitalo reikalavimus, bet ir gali nuspręsti bankams taikyti papildomas priemones, įskaitant likvidumo ir kokybines priemones.

SEE ALSO

Find out more about related content

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus