Gaivinimo planai
Gaivinimo planais užtikrinama, kad bankai būtų pasirengę atremti didelius finansinius sunkumus ir laiku atkurti savo gyvybingumą. ECB tiesiogiai prižiūrimi bankai turi parengti ir nuolat atnaujinti savo gaivinimo planus. Gaivinimo planus kasmet reikalaujama pateikti įvertinti. Gaivinimo planai yra esminis Europos krizių valdymo sistemos elementas.
ECB padeda bankams rengti gaivinimo planus ir yra užmezgęs su bankais atvirą ir skaidrų dialogą.
Gaivinimo planų lyginamoji analizė
Atliekant 2019–2020 m. ciklo gaivinimo planų lyginamąją analizę nagrinėjami pagrindiniai planų ypatumai ir nustatomos sritys, kurias reikia patobulinti. Lyginamoji analizė apima iki 2020 m. liepos mėn. įvertintus planus.
Gaivinimo planų lyginamoji analizė (2019–2020 m. ciklas)Straipsnis naujienlaikraštyje apie pandemijos poveikį
Pandemija patikrino bankų gaivinimo planus. Kaip parodė naujausia ECB atlikta lyginamoji analizė, tam, kad bankai galėtų atlaikyti tokio pobūdžio visą sistemą apimančią audrą, jie turi patobulinti svarbiausias gaivinimo planų dalis.
Straipsnis Priežiūros naujienlaikraštyje: COVID-19 parodė bankų gaivinimo planų silpnąsias vietasECB ataskaita apie gaivinimo planus
Ši ataskaita parašyta įvertinus tris iš eilės gaivinimo planų ciklus. Joje pristatoma ECB įgyta patirtis ir geriausia patirtis penkiose pagrindinėse srityse: gaivinimo būdai, bendras gaivinimo pajėgumas, gaivinimo rodikliai, scenarijai ir testavimas. Ja siekiama padėti svarbioms įstaigoms toliau tobulinti savo planus ir padaryti juos veiksmingesnius.
ECB ataskaita apie gaivinimo planusNORITE SUŽINOTI DAUGIAU?
SKAITYKITE MŪSŲ KITAS PUBLIKACIJAS