Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Atveseļošanas plāni

Atveseļošanas plāni nodrošina banku gatavību savlaicīgi atjaunot savu dzīvotspēju pat lielas finansiālas spriedzes periodos. ECB tiešā uzraudzībā esošajām bankām noteikta prasība izstrādāt un uzturēt atveseļošanas plānus un reizi gadā iesniegt tos izvērtēšanai. Atveseļošanas plāni ir Eiropas krīžu vadības ietvara pamatelements.

ECB sniedz bankām atbalstu atveseļošanas plānu izstrādē un uztur ar tām atklātu un caurredzamu dialogu.

Atveseļošanas plānu salīdzinošā analīze

2019./2020. gada atveseļošanas plānošanas cikla salīdzinošās analīzes ietvaros tiek novērtētas plānu galvenās iezīmes un identificētas jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi. Salīdzinošā analīze aptver līdz 2020. gada jūlijam novērtētos plānus.

Atveseļošanas plānu salīdzinošā analīze (2019./2020. gada cikls)

"Uzraudzības Biļetena" raksts par pandēmijas ietekmi

Pandēmija bijis nopietns pārbaudījums banku atveseļošanas plāniem. ECB, veicot jaunāko salīdzinošo analīzi, konstatēja, ka bankām jāuzlabo savu atveseļošanas plānu būtiskas daļas, lai izturētu šādu sistēmas mēroga satricinājumu.

"Uzraudzības Biļetena" raksts "Covid-19 atklāj banku atveseļošanas plānu vājās vietas"

ECB ziņojums par atveseļošanas plāniem

Ziņojumā, kas sagatavots pēc trim secīgiem atveseļošanas plānu izvērtēšanas cikliem, izklāstīta ECB gūtā pieredze un labākā prakse, kas novērota piecās svarīgākajās jomās – atveseļošanas iespējas, vispārējā atveseļošanas kapacitāte, atveseļošanas rādītāji, stratēģijas piemēri un simulācija. Tā mērķis ir palīdzēt nozīmīgajām iestādēm turpmāk pilnveidot savus plānus un padarīt tos labāk īstenojamus.

ECB ziņojums par atveseļošanas plāniem
PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par līdzīgām tēmām

Visas šīs sadaļas lapas

Trauksmes celšana