ECB ir jaunimo dialogas

Žinome, kad mūsų priimami sprendimai gali daryti įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui. Todėl norime užtikrinti, kad ne tik gautumėte informaciją iš mūsų arba apie mus, bet ir kad galėtumėte su mumis tiesiogiai pabendrauti.

Kaip tik tokią galimybę ir suteikia iniciatyva „ECB ir jaunimo dialogas“. Organizuojame susitikimus įvairiose Europos šalyse, taip pat internetu. Jų metu galite tiesiogiai pabendrauti su ECB politikos formuotojais ir užduoti jums rūpimus klausimus ar išsakyti savo nuomonę.

Jaunimo dialogai centrinės bankininkystės temomis

Jaunimo dialogas su Danièle Nouy ir Sabine Lautenschläger, Frankfurtas, 2018 m. lapkričio mėn.

Frankfurto finansų ir vadybos mokyklos studentai ir absolventai turėjo galimybę pakalbėti su Europos bankų priežiūros vadovybe apie jos darbą mūsų visų labui užtikrinant, kad bankai būtų saugūs, o Europos finansų sektorius – stiprus ir stabilus.

Kadangi Priežiūros valdybos pirmininkės Danièle Nouy ir Priežiūros valdybos pirmininko pavaduotojos Sabine Lautenschläger kadencijos baigiasi, jos apžvelgė tai, kas pasiekta nuo Europos bankų priežiūros sukūrimo 2014 m., ir pasidalino savo įžvalgomis, ką reiškė daryti tai, kas niekada anksčiau nebuvo daryta.

Trumpai, apie ką diskutuota

... apie ECB Bankų priežiūros kūrimą

„Buvome mažytis startuolis galingame inkubatoriuje.“ Danièle Nouy

„Turėjome galimybę pasinaudoti ECB jau veikusių padalinių, pavyzdžiui, žmogiškųjų išteklių ir IT, paslaugomis.“ Sabine Lautenschläger

... karjerą priežiūros srityje

„Turint tvirtus pagrindus, visa kita yra išmokstama. Ir tai visai nenuobodu. Man kartais net norisi, kad būtų nuobodžiau! Veiklos niekada netrūksta.“ Danièle Nouy

... apie kriptovaliutas

„Jos nėra valiutos. Tai – skaitmeninis turtas.“ Sabine Lautenschläger

„Tai kaip kazino!“ Danièle Nouy

... apie kitą krizę

„Mūsų darbas yra pasirūpinti, kad bankai būtų atsparūs, taigi ir pasirengę kitai krizei, jeigu ji prasidėtų.“ Danièle Nouy

... apie biurokratiją

„Jeigu reikia dirbti su 26 institucijomis ir 3 000 darbuotojų ir užtikrinti, kad su visais būtų elgiamasi vienodai, procedūros yra būtinos. Tokiu atveju tai jau ne biurokratija, o tiesiog būdas užtikrinti patikimumą.“ Sabine Lautenschläger

... apie didžiausią iššūkį, kurį teko įveikti

„Pradžioje Europos bankų turimų blogų paskolų vertė siekė 1 trln. eurų. Kai pritaikėme tinkamas priemones, tokių paskolų vertė sumažėjo iki 650 mln. eurų.“ Danièle Nouy

... apie penktadienius

„Labiausiai savo darbą mėgstu penktadieniais! Penktadieniais paprastai rengiu susirinkimus su darbuotojais ir kaskart neįtikėtinai malonu matyti jų ryžtą, semtis įvairios sukauptos patirties ir kartu kurti Europos bankų priežiūros ateitį.“ Sabine Lautenschläger

... apie stažuotes

„ECB siūlo stažuotes priežiūros srityje įvairių pakraipų studijų studentams. Tiesiog sekite informaciją mūsų interneto svetainėje!“ Danièle Nouy

Sužinokite daugiau

Žiūrėti visą renginį

Nuotraukos

Ankstesni renginiai

Jaunimo ir Danièle Nouy dialogas, Madridas, Ispanija, 2018 m. gegužės mėn.

ECB priežiūros valdybos pirmininkė Danièle Nouy Madride susitiko su jaunų finansų srities specialistų grupe. Jie jai uždavė daug klausimų – ne tik Europos bankininkystės ir finansinio stabilumo, bet ir etikos bei finansų, skaitmeninimo ir kitomis, asmeniškesnėmis temomis, pavyzdžiui, kas p. Nouy motyvuoja dirbti būtent tokį darbą.

Kartu su Banco de España suorganizuotas renginys buvo puiki galimybė jauniems specialistams išsakyti savo mintis ir pasidalyti savo patirtimi su vyresnio amžiaus politikos formuotoja ir taip vieniems iš kitų išmokti kažką naujo.

Trumpai, apie ką diskutuota

... apie etiką

Bankų reputacija per krizę pablogėjo. Kaip susigrąžinti žmonių pasitikėjimą?

Esminis dalykas – etika. Bankams reikalinga ilgalaikė vizija ir jie turėtų elgtis etiškai. Jūs galite prisidėti prie saugesnės ir geresnės bankininkystės kūrimo.

... apie skaitmeninimą

Dedame daug pastangų, kad prisitaikytume prie besikeičiančios aplinkos. Ar ir rinkos reguliuotojai daro tą patį?

Taip, kaip ir jūs dedame daug pastangų, kad prisitaikytume. Priežiūros srityje dirbu jau 40 metų, bet kasdien sužinau ką nors naujo. Tuo šis darbas mane ir žavi. Jis skatina nuolat tobulėti.

... apie finansines technologijas

Mano nuomone, viena didžiausių grėsmių Europos bankininkystei – naujų žaidėjų atėjimas. Ką manote apie finansines technologijas?

Manau, šioje srityje svarbiausia inovacijos. Visada bus klientų, kurie mokės už įprastines banko paslaugas, ir tokių, kurie, kaip, pavyzdžiui, mano anūkė, viską darys telefonu. Todėl darbo turės visokie bankai. Tačiau banko paslaugas teikiančios „fintech“ įmonės bus prižiūrimos kaip bankai.

... apie susijungimus

Ar manote, kad Europoje turėtų vykti daugiau bendrovių susijungimų ir įsigijimų?

Iš tikrųjų, bankų reikia mažiau, tačiau šį klausimą galima spręsti įvairiai. Bankai gali nutraukti veiklą arba susijungti. Tačiau susijungimai turi būti strateginiai, o tokiu būdu sukuriami bankai – etiški. Iš dviejų ančių, o ypač ligotų, gulbė neišeis!

... susitikimas su jaunais specialistais – Danièle Nouy įspūdžiai

Man buvo labai smagu susitikti su šiais jaunais žmonėmis. Jie uždavė labai gerų klausimų įvairiomis temomis. Ir nesidrovėjo klausti!

... susitikimas su Danièle Nouy – jaunų specialistų įspūdžiai

„Ji labai aiškiai apie viską kalbėjo. Tai buvo tikrai praturtinanti ir labai teigiama patirtis. Pokalbis vyko laisvai, natūraliai, nesijaučiau susivaržiusi.“ Marcela Nario

„Manau, tai puikus būdas keistis nuomonėmis su bankuose dirbančiais jaunais žmonėmis.“ Federic Power Esteban

Renginio nuotraukos

Sužinokite daugiau

Norite sužinoti daugiau apie šio ECB ir jaunimo dialogo temas? Apsilankykite šiuose tinklalapiuose:

Europos bankininkystė
Finansinis stabilumasKibernetinis atsparumas