ECB ir jaunimo dialogas

Žinome, kad mūsų priimami sprendimai gali daryti įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui. Todėl norime užtikrinti, kad ne tik gautumėte informacijos iš mūsų arba apie mus, bet ir kad galėtumėte su mumis tiesiogiai pabendrauti.

Kaip tik tokią galimybę ir suteikia iniciatyva „ECB ir jaunimo dialogas“. Organizuojame susitikimus įvairiose Europos šalyse, taip pat internetu. Jų metu galite tiesiogiai pabendrauti su ECB politikos formuotojais ir užduoti jums rūpimus klausimus ar išsakyti savo nuomonę.

Jaunimo dialogai centrinės bankininkystės temomis

Jaunimo ir Danièle Nouy dialogas

Madridas, Ispanija, 2018 m. gegužės 23 d.

ECB priežiūros valdybos pirmininkė Danièle Nouy Madride susitiko su jaunais finansų srities specialistais. Jie jai uždavė daug klausimų – ne tik Europos bankininkystės ir finansinio stabilumo, bet ir etikos bei finansų, skaitmeninimo ir kitomis, asmeniškesnėmis temomis, pavyzdžiui, kas p. Nouy motyvuoja dirbti būtent tokį darbą.

Kartu su Banco de España suorganizuotas renginys buvo puiki galimybė jauniems specialistams išsakyti savo mintis ir pasidalyti savo patirtimi su vyresnio amžiaus politikos formuotoja ir taip vieniems iš kitų išmokti kažką naujo.

Trumpai, apie ką diskutuota:

...apie etiką

Bankų reputacija per krizę pablogėjo. Kaip susigrąžinti žmonių pasitikėjimą?

Esminis dalykas – etika. Bankams reikalinga ilgalaikė vizija, be to, jie turėtų elgtis etiškai. Jūs galite prisidėti prie saugesnės ir geresnės bankininkystės kūrimo.

...apie skaitmeninimą

Dedame daug pastangų, kad prisitaikytume prie besikeičiančios aplinkos. Ar ir rinkos reguliuotojai daro tą patį?

Taip, kaip ir jūs dedame daug pastangų, kad prisitaikytume. Priežiūros srityje dirbu jau 40 metų, bet kasdien sužinau ką nors naujo. Tuo šis darbas mane ir žavi. Jis skatina nuolat tobulėti.

...apie finansines technologijas

Mano nuomone, viena didžiausių grėsmių Europos bankininkystei – naujų žaidėjų atėjimas. Ką manote apie finansines technologijas?

Manau, šioje srityje svarbiausia inovacijos. Visada bus klientų, kurie mokės už įprastines banko paslaugas, ir tokių, kurie, kaip, pavyzdžiui, mano anūkė, viską darys telefonu. Todėl darbo turės visokie bankai. Tačiau banko paslaugas teikiančios „fintech“ įmonės bus prižiūrimos kaip bankai.

...apie susijungimus

Ar manote, kad Europoje turėtų vykti daugiau bankų susijungimų ir įsigijimų?

Iš tikrųjų, bankų reikia mažiau, tačiau šį klausimą galima spręsti įvairiai. Bankai gali nutraukti veiklą arba susijungti. Tačiau susijungimai turi būti strateginiai, o tokiu būdu sukuriami bankai – etiški. Iš dviejų ančių, o ypač ligotų, gulbė neišeis!

...susitikimas su jaunais specialistais – Danièle Nouy įspūdžiai

Man buvo labai smagu susitikti su šiais jaunais žmonėmis. Jie uždavė labai gerų klausimų įvairiomis temomis. Ir nesidrovėjo klausti!

...susitikimas su Danièle Nouy – jaunų specialistų įspūdžiai

Ji labai aiškiai apie viską kalbėjo. Tai buvo tikrai praturtinanti ir labai teigiama patirtis. Pokalbis vyko laisvai, natūraliai, nesijaučiau susivaržiusi. – Marcela Nario

Manau, tai puikus būdas keistis nuomonėmis su bankuose dirbančiais jaunais žmonėmis. – Federic Power Esteban

Renginio nuotraukos

Sužinokite daugiau

Norite sužinoti daugiau apie šio ECB ir jaunimo dialogo temas? Apsilankykite šiuose tinklalapiuose.

Europos bankininkystė
Finansinis stabilumasKibernetinis atsparumas