Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

ECB dialogs ar jauniešiem

Apzinoties, ka mūsu pieņemtie lēmumi var ietekmēt jūsu ikdienas dzīvi, vēlamies sniegt iespēju ne tikai saņemt informāciju no mums un par mums, bet arī tieši sazināties ar mums.

ECB dialogs ar jauniešiem sniedz tieši šādu iespēju. Mēs rīkojam pasākumus dažādās Eiropas vietās, kā arī tiešsaistē, un to laikā jūs varat tieši sazināties ar ECB politikas veidotājiem, uzdodot viņiem jautājumus un paužot savu viedokli.

Dialogi ar jauniešiem par jautājumiem, kas saistīti ar centrālo banku darbību

Andreas Enrias dialogs ar jauniešiem, Roma, 2019. gada decembris

Romas Universitātes Sapienza studenti un absolventi diskutēja ar Uzraudzības valdes priekšsēdētāju Andreu Enriu (Andrea Enria) par Eiropas banku uzraudzību, caurredzamību, digitalizāciju un citiem jautājumiem. A. Enria iztaujāja dalībniekus par izaicinājumiem, ar kuriem tie kā topošie profesionāļi saskaras finanšu sektorā.

Pasākums notika sadarbībā ar universitātes ekonomikas fakultāti, un tā dalībniekiem bija lieliska iespēja diskusijās ar augstākā līmeņa politikas veidotāju paust bažas un viedokļus par Eiropas līmeņa uzraudzību. A. Enria sniedza interesentiem praktiskus padomus un ieteikumus par karjeras veidošanu banku uzraudzības jomā. Piedāvājam interesantākos diskusijas fragmentus...

...par caurredzamību

Kopš krīzes saasinājusies sabiedrības uztvere attiecībā uz bankām. Mums kā uzraugiem jārīkojas caurredzamāk, arī attiecībā uz banku novērtējumu.
(Andrea Enria)

...par to, kas viņu motivē, veicot Eiropas banku uzraudzību

Mans galvenais motivācijas avots ir Eiropa. Sadarbība vienmēr bijusi fascinējoša, bagātinoša un ārkārtīgi motivējoša. Un banku uzraudzība ļauj man apvienot vēlmi strādāt sabiedrības interesēs un atrasties pasaules notikumu degpunktā.
(Andrea Enria)

...par problēmām, ar ko saskaras bankas

Digitalizācija bankām nākotnē radīs lielus sarežģījumus.
(Andrea Enria)

...par to, ko varam iesākt cīņā pret klimata pārmaiņām

Kā uzraugi varam dot savu artavu, veicot stresa testus. Tādējādi varam palīdzēt bankām pārvaldīt riskus ilgtermiņā.
(Andrea Enria)

...par viņa Eiropas vīziju

Euro ieviešana bija vēsturisks brīdis. Tagad mums jāpieliek visas pūles, lai pabeigtu banku savienības izveidi un nodrošinātu, ka spējam tikt galā ar banku krīzēm nākotnē.
(Andrea Enria)

...par padomiem topošajiem profesionāļiem

Integritāte ir būtiska darba daļa – uzņemties atbildību un riskēt, ja esat pārliecināti, ka varat panākt uzlabojumus! Drosme paust savu viedokli atmaksājas ilgtermiņā.
(Andrea Enria)

Noskatīties visu pasākumu

Iepriekšējie pasākumi

Andreas Enrias un Elisas Ferreiras dialogs ar jauniešiem, Lisabona, 2019. gada jūlijs

Jaunie finanšu nozares speciālisti Lisabonā pārrunāja Eiropas banku uzraudzības, finanšu ētikas, digitalizācijas un citus jautājumus ar ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētāju Andreu Enriu (Andrea Enria) un Banco de Portugal viceprezidenti Elisu Ferreiru (Elisa Ferreira).

Pasākumā, kas notika sadarbībā ar Banco de Portugal, jaunajiem speciālistiem un augstākā līmeņa politikas veidotājiem bija lieliska iespēja pastāstīt par savām domām, pieredzi un izaicinājumiem, ar kuriem tie sastopas, bagātinoties citam no cita atšķirīgā skatījuma. Piedāvājam diskusijas fragmentus...

...par dzimumu daudzveidību

Es uzskatu, ka jābūt dažādiem viedokļiem, jābūt cilvēkiem, kas spēj apstrīdēt vadītāju lēmumus, – tas ir visbūtiskākais labai pārvaldībai.
(Andrea Enria)

...lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem

Lielo tehnoloģiju uzņēmumu rīcībā ir milzīgs informācijas apjoms un pastāvīgo klientu skaits. Tā ir joma, par kuru man ir bažas: maksājumi, valūtas darījumi un patēriņa kredīti – kā tā var ietekmēt banku darbību.
(Andrea Enria)

...par nepieciešamību pēc Eiropas noguldījumu garantiju sistēmas

Kamēr trūkst nepieciešamās politiskās gribas pabeigt banku savienības izveidi, pievienojot trūkstošos elementus – tai skaitā pilnvērtīgu kopēju noguldījumu sistēmu – mums jāsper nelieli tehniski soļi, lai mazinātu lielos stabilitātes riskus, ko rada pašreizējā nepilnīgā arhitektūra.
(Elisa Ferreira)

...par to, ko mākslīgais intelekts var dot banku nozarei

Mākslīgo intelektu var izmantot, arī pildot uzraudzības pienākumus. Mēs to varētu izmantot, lai identificētu sarkanos signālus, tādējādi palīdzot bankām pārvaldīt savus riskus.
(Andrea Enria)

Mums jāstrādā pie caurredzama un izskaidrojama mākslīgā intelekta radīšanas, lai panāktu, ka rezultāts, ko saņem plaša sabiedrība, ir godīgs, caurredzams un uzticams.
(Bernardo Kaldass, dalībnieks (Novo Banco Datu zinātnes un mākslīgā intelekta nodaļas vadītājs))

...par riskiem, kas saistīti ar klimata pārmaiņām

Lai rastu risinājumu klimata pārmaiņām, banku nozarei, pārvaldot savus riskus, jāraugās tālāk par īstermiņa periodu. Mēs vēl neesam pievērsuši vajadzīgo uzmanību šādai tuvredzīgai pieejai.
(Andrea Enria)

...par izaicinājumiem, ar kuriem šobrīd jāsastopas jaunam baņķierim

Jūsu paaudzi īpaši smagi skārusi finanšu krīze, un sākt karjeru finanšu sfērā šajā laikā droši vien bijis patiešām grūti. Svarīgākā pārmaiņa, kas būtu jāpanāk, ir kultūrā, tas ir, veidā, kā baņķieri uztver savus pienākumus – arī pret sabiedrību kopumā. Tas nav panākams ar noteikumu palīdzību, bet gan jāveido pašas nozares iekšienē.
(Andrea Enria)

Noskatīties visu pasākumu

Fotoattēli
Danielas Nuī un Sabīnes Lautenšlēgeres dialogs ar jauniešiem, Frankfurte, 2018. gada novembris

Frankfurtes Finanšu un vadības skolas (Frankfurt School of Finance and Management) studentiem un absolventiem bija iespēja runāt ar Eiropas banku uzraudzības vadītājām par viņu darbu, kas tiek veikts, lai uzturētu bankas drošas un Eiropas finanšu sektoru spēcīgu un stabilu mūsu visu interesēs.

Tuvojoties amata pilnvaru termiņa beigām, Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī (Danièle Nouy) un priekšsēdētājas vietniece Sabīne Lautenšlēgere atskatījās uz sasniegto kopš Eiropas banku uzraudzības funkcijas izveides 2014. gadā un dalījās pieredzē, kā bija darīt darbu, kas līdz šim nebija darīts.

Piedāvājam diskusijas fragmentus...

...par ECB banku uzraudzības funkcijas izveidi

Mēs sākām ar mazumiņu jaudīgā inkubatorā. (Daniela Nuī)

Mēs varējām izmantot jau esošos ECB pakalpojumus, piemēram, personāla vadības un IT pakalpojumus. (Sabīne Lautenšlēgere)

...par uzraudzības darbu kā karjeras izvēli.

Ja esi ieguvis labu izglītību, visu pārējo iespējams apgūt. Un tas nebūt nav garlaicīgi – reizumis vēlējos, kaut būtu bijis mazliet garlaicīgāk. Vienmēr būs kāds nepadarīts darbs. (Daniela Nuī)

...par kriptovalūtām

Tās nav valūtas – tie ir digitāli aktīvi. (Sabīne Lautenšlēgere)

Tas ir sava veida kazino! (Daniela Nuī)

...par nākamo krīzi

Mūsu uzdevums ir nodrošināt banku noturību, lai tās būtu gatavas, kad sāksies nākamā krīze. (Daniela Nuī)

...par birokrātiju

Ja jādarbojas ar 26 iestādēm un 3 000 darbiniekiem, nodrošinot visiem vienlīdzīgu attieksmi, nepieciešamas noteiktas procedūras. Tādējādi tā nav birokrātija, bet veids, kā nodrošināt uzticamību. (Sabīne Lautenšlēgere)

...par līdz šim lielāko izaicinājumu

Iesākumā Eiropas bankām bija 1 trilj. euro slikto kredītu. Šobrīd šis skaitlis ir 650 mljrd. euro, jo esam ieviesuši pareizos instrumentus. (Daniela Nuī)

...par piektdienām

Vislabāk man patīk strādāt piektdienās! Šajā dienā daudzi no mums tiekas regulārā sanāksmē un vienmēr ir ārkārtīgi pozitīvi redzēt visu darbinieku apņēmību, mācīties no viņu dažādās pieredzes un kopā veidot Eiropas banku uzraudzības jomas nākotni. (Sabīne Lautenšlēgere)

...par stažēšanos

ECB piedāvā iespēju visdažādāko specialitāšu studentiem stažēties uzraudzības jomā. Atliek tikai sekot līdzi informācijai mūsu interneta vietnē! (Daniela Nuī)

Uzziniet vairāk!
Noskatīties visu pasākumu Fotoattēli
Danielas Nuī dialogs ar jauniešiem, Madride, Spānija, 2018. gada maijs

Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī (Danièle Nouy) tikās ar jauniem finanšu nozares speciālistiem, kuri strādā Madridē. Viņi uzdeva daudzus jautājumus ne tikai par Eiropas banku un finanšu stabilitāti, bet arī par ētiku finanšu jomā, digitalizāciju un citiem daudz personiskākiem tematiem, piemēram, kas motivē Nuī kundzi darbam.

Pasākumā, kas notika sadarbībā ar Banco de España, jaunajiem finanšu speciālistiem bija lieliska iespēja apmainīties domām un pieredzi ar augstākā līmeņa politikas veidotāju, un mācīties no citu atšķirīgā skatījuma.

Piedāvājam diskusijas fragmentus...

...par ētiku

Krīzes laikā cieta banku reputācija. Kā atgūt iedzīvotāju uzticēšanos?

Ievērot ētiku ir būtiski. Bankām vajadzētu plānot ilgtermiņā un rīkoties ētiski. Jūs varat palīdzēt uzlabot banku darbības drošību.

...par digitalizāciju

Mēs pieliekam daudz pūļu, lai pielāgotos jaunajai videi. Vai arī regulējošās iestādes rīkojas līdzīgi?

Jā, arī mēs pieliekam tikpat daudz pūļu, lai veiktu pielāgojumus. Jau 40 gadus nodarbojos ar banku uzraudzību, taču katru dienu uzzinu kaut ko jaunu. Tas man šajā darbā patīk! Šis darbs ir intelektuāli ļoti stimulējošs.

...par fintech

Manuprāt, ka viens no Eiropas banku sistēmas lielākajiem apdraudējumiem ir jaunu dalībnieku parādīšanās. Kā jūs vērtējat fintech?

Uzskatu, ka inovācijas ir ļoti būtiskas. Vienmēr būs klienti, kuri gatavi maksāt par tradicionālajiem banku pakalpojumiem, bet citi, piemēram, mana mazmeita, visu paveic mobilajā tālrunī. Darba pietiks visu veidu bankām. Bet fintech iestādes, kuras piedāvās banku pakalpojumus, tiks uzraudzītas kā bankas.

...par apvienošanos

Vai uzskatāt, ka Eiropas banku nozarē nepieciešams vairāk īstenot apvienošanos un pārņemšanu?

Mums nepieciešams mazāks banku skaits, taču šo problēmu var risināt dažādi. Bankas var tikt likvidētas, un tās var tikt apvienotas. Taču apvienošanās jāveic stratēģiski, veidojot ilgtspējīgas bankas. No divām pīlēm nesanāk viens gulbis, īpaši, ja abas pīles ir nevesalas.

...Daniela Nuī par tikšanos ar jaunajiem speciālistiem
...jaunie speciālisti par tikšanos ar Danielu Nuī

Man bija patiess prieks tikties ar šiem jauniešiem – viņi uzdeva lieliskus jautājumus par dažādiem tematiem. Viņi nebija kautrīgi.

Viņa izteicās ļoti skaidri un, manuprāt, šī tikšanās bija ļoti vērtīga un pozitīva pieredze. Tā noritēja nepiespiestā gaisotnē, dabiski, un es jutos ļoti ērti. (Marsela Nario)

Manuprāt, šāda tikšanās ir lielisks viedokļu apmaiņas veids ar jauniešiem, kuri strādā bankās. (Frederiko Povers Estevans)

Pasākuma fotoattēli

Uzziniet vairāk

Vai vēlaties iegūt sīkāku informāciju par tematiem, kas tika apspriesti ECB dialogā ar jauniešiem? Aplūkojiet šīs interneta lapas!

Visas šīs sadaļas lapas

Trauksmes celšana