Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Didelio prioriteto mažiau svarbios įstaigos – kas tai?

2016 m. kovo 24 d. (atnaujinta 2018 m. gruodžio 12 d.)

BPM pagrindų reglamente nurodyta, kad „siekdamas nustatyti, kuriems mažiau svarbiems prižiūrimiems subjektams kokią informaciją pranešti, ECB nustato bendrus kriterijus, ypač atsižvelgdamas į rizikos būklę ir galimą poveikį atitinkamo mažiau svarbaus prižiūrimo subjekto šalies finansų sistemai“. Todėl nuo pat BPM sukūrimo 2014 m. lapkričio mėn. buvo aišku, kad reikia sudaryti didelio prioriteto mažiau svarbių įstaigų sąrašą.

Mažiau svarbi įstaiga gali būti laikoma didelio prioriteto įstaiga dėl įvairių priežasčių. Mažiau svarbios įstaigos, kurioms nedaug trūksta, kad dėl dydžio būtų priskirtos prie svarbių įstaigų, de facto laikomos didelio prioriteto įstaigomis. Taip pat galioja bent trijų didelio prioriteto mažiau svarbių įstaigų kiekvienoje šalyje taisyklė. Be to, atrenkant didelio prioriteto mažiau svarbias įstaigas atsižvelgiama į joms būdingą riziką ir jų reikšmę šalies ekonomikai. Mažiau svarbioms įstaigoms būdingą riziką nacionalinės kompetentingos institucijos vertina vykdydamos praktinę priežiūros veiklą pagal bendrą BPM metodiką. Vertinama keletas veiksnių, pavyzdžiui: įstaigos verslo modelis, vidaus valdymas, rizikos valdymas, rizika kapitalui ir rizika likvidumui bei finansavimui. Taip pat vertinama mažiau svarbios įstaigos svarba šalies finansų sistemai ir BPM apskritai. Taigi atsižvelgiama ne tik į įstaigos dydį (visą jos turtą), bet ir į jos sąsajas su finansų sistema.

Whistleblowing