Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB pradeda viešas konsultacijas dėl ECB reglamento dėl priežiūros mokesčių projekto

2014 m. gegužės 27 d.

EMBARGO

Draudimas skelbti iki 2014 m. gegužės 27 d., antradienio, 10.00 val. (CET)
  • Reglamente dėl priežiūros mokesčių bus nustatyta mokesčio, skirto ECB išlaidoms euro zonos bankų sektoriaus priežiūrai finansuoti, rinkimo tvarka.

  • Preliminariais skaičiavimais 2015 m. išlaidos bankų priežiūrai sudarys apie 260 mln. eurų.

  • Dauguma bankų, kurių tiesioginę priežiūrą vykdys ECB, mokės 0,7–2 mln. eurų per metus.

  • Didžiausi bankai mokės apie 15 mln. eurų, mažiausi – apie 2 000 eurų.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) pateikė ECB reglamento dėl priežiūros mokesčių projektą viešoms konsultacijoms. Euro zonos bankų priežiūros funkciją, kuriai vykdyti sukurtas Bendras priežiūros mechanizmas (BPM), ECB pradės vykdyti 2014 m. lapkričio mėn. Per BPM jis pats tiesiogiai prižiūrės iki 130 įstaigų, o mažesnių bankų priežiūra bus vykdoma bendradarbiaujant su nacionalinėmis kompetentingomis institucijomis.

BPM sukurtas tam, kad, Europos lygmeniu vykdydamas nepriklausomą integruotą visų euro zonos ir kitų dalyvaujančių valstybių narių bankų priežiūrą, padidintų euro zonos bankų sistemos saugumą ir patikimumą bei padėtų atkurti pasitikėjimą bankų sektoriumi. BPM siekis – didinti finansinį stabilumą ir integraciją Europoje ir suvienodinti priežiūros praktiką jo prižiūrimų bankų labui.

Reglamento projekte nustatomos taisyklės, kuriomis vadovaudamasis ECB taikys metinį priežiūros mokestį savo naujos funkcijos, kurią pradės vykdyti 2014 m. lapkričio mėn., išlaidoms dengti.

Jame nustatoma:

  1. bendros metinio priežiūros mokesčio sumos apskaičiavimo metodika;

  2. kiekvieno banko ar bankų grupės mokėtinos mokesčio sumos apskaičiavimo metodika;

  3. metinio priežiūros mokesčio sumokėjimo tvarka.

ES reglamente dėl Bendro priežiūros mechanizmo (BPM reglamente) nustatyta, kad ECB tiesiogiai ir netiesiogiai prižiūrimiems bankams taiko metinį priežiūros mokestį, iš kurio dengiamos priežiūros išlaidos. Preliminariais skaičiavimais, 2015 m. jos sudarys apie 260 mln. eurų.

Nors tikslų skaičių bus galima patvirtinti tik 2015 m., remiantis preliminaria analize, 2015 m. vienam tiesiogiai prižiūrimam bankui metinis mokestis galėtų svyruoti nuo 150 000 eurų iki 15 mln. eurų, tačiau dauguma bankų mokės nuo 0,7 mln. iki 2 mln. eurų. Apie 75 % mažesnių bankų, kurie bus prižiūrimi netiesiogiai, gali mokėti nuo 2 000 iki 7 000 eurų, o didesni šios kategorijos bankai – apie 200 000 eurų per metus.

Konsultacijos pradedamos šiandien ir tęsis septynias savaites iki 2014 m. liepos 11 d.

Konsultacijų dokumentai – ECB reglamento dėl priežiūros mokesčių projektas, aiškinamasis raštas bei klausimų ir atsakymų sąrašas – skelbiami ECB interneto svetainės dalyje „Bankų priežiūra“ (angl. Banking Supervision).

2014 m. birželio 24 d. ECB savo būstinėje Frankfurte prie Maino surengs konsultacijų dokumentų viešą svarstymą. ECB interneto svetainėje bus įdėtas ir šio svarstymo vaizdo įrašas. Informaciją, kaip užsiregistruoti dalyvauti svarstyme ir kaip teikti pastabas dėl konsultacijų dokumentų, taip pat rasite ECB interneto svetainės dalyje „Bankų priežiūra“.

Pasibaigus viešoms konsultacijoms, ECB paskelbs gautas pastabas kartu su įvertinimu ir savo atsakymais. ECB reglamentas dėl priežiūros mokesčių įsigalios iki 2014 m. lapkričio 4 d., kai ECB pradės vykdyti priežiūros uždavinius.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Rolf Benders (tel. +49 69 1344 6925) 
arba Ronan Sheridan (tel. +49 69 1344 7416).

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus