Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

2019 m. priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo procesas

Kartą per metus paskelbiame visų mūsų tiesiogiai prižiūrimų bankų SREP rezultatų santrauką.

Bendri svarbiausi 2019 m. SREP pranešimai – ištrauka iš suvestinių 2019 m. SREP rezultatų

2019 m. per SREP nustatytas bendras CET1 kapitalo reikalavimų ir rekomendacijų dydis (neįskaitant sisteminių ir anticiklinių rezervų) nesikeitė ir bendrai buvo apie 10,6 %, kaip ir 2018 m.

Verslo modeliai ir toliau yra viena iš pagrindinių sričių, į kurią telkiamas dėmesys vykdant priežiūrą, o verslo modelių tvarumas – viena iš priežiūros institucijų įvardytų pagrindinių į 2019 m. SREP įtrauktų rizikos sričių.

Vidaus valdymas tebėra rizikos sritis, susilaukianti ypatingo priežiūros institucijų dėmesio. Tai lemia dėl riboto valdymo organų veiksmingumo, silpnųjų vidaus kontrolės vietų, nepakankamo duomenų agregavimo pajėgumo ir neefektyvaus paslaugų pirkimo iš išorės prastėjantys šios srities rezultatai.

Kai prieš penkerius metus ECB pradėjo vykdyti bankų priežiūrą, bendras svarbių įstaigų turimų neveiksnių paskolų lygis buvo maždaug 1 trln. eurų (NP santykis – 8 %). Iki 2019 m. rugsėjo pabaigos šį lygį pavyko sumažinti iki 543 mlrd. eurų (NP santykis – 3,4 %).

Operacinė rizika, kylanti dėl kokių nors vienkartinių nuostolių ir padidėjusios IT / kibernetinės rizikos, su kuria susiduria kai kurios svarbios įstaigos, yra dar viena pagrindinių sričių, į kurią priežiūros institucijos telkia dėmesį.

Apskritai yra akivaizdu, kad reikia patobulinti du pagrindinius kapitalo ir likvidumo rizikos valdymo procesus – ICAAP ir ILAAP, atsižvelgiant ir į jų ateityje didėsiančią svarbą SREP kontekste.

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus