2019. gada SREP svarīgākās vispārējās atziņas – izvilkums no apkopotajiem 2019. gada SREP rezultātiem
SREP 1. līmeņa pamatkapitāla (CET1) prasību un norāžu apjoms (neietverot sistēmiskās drošības rezerves un pretciklisko rezervi) 2019. gada ciklā salīdzinājumā ar 2018. gada ciklu saglabājās stabils (10.6%).
Uzņēmējdarbības modeļi joprojām ir uzraudzības centrālais jautājums, un uzraugi norādījuši banku uzņēmējdarbības modeļu ilgtspēju kā 2019. gada SREP galveno riska jomu.
Pārvaldība joprojām ir riska joma, kas uzraudzības iestādēm sagādā bažas sakarā ar novērtējuma pasliktināšanos vadības struktūru ierobežotās efektivitātes, iekšējās kontroles trūkuma, vāju riska datu apkopošanas spēju un ārpakalpojumu nodrošināšanas ietvara trūkumu dēļ.
Kad ECB pirms pieciem gadiem sāka pildīt savus uzraudzības pienākumus, tas bija aptuveni 1 trlj. euro (INK rādītājs – 8%). Līdz 2019. gada septembra beigām ienākumus nenesošo kredītu apjoms nozīmīgo iestāžu turējumā bija samazinājies līdz 543 mljrd. euro (INK rādītājs – 3.4%).
Darbības risks, ko nosaka konkrēti vienreizēji zaudējumi un vairākās nozīmīgajās iestādēs pieaugošais IT/kiberdrošības risks, bija galvenā joma, kas nepārtraukti bija uzraudzības iestāžu uzmanības lokā.
Divos galvenajos risku pārvaldības procesos kapitāla un likviditātes jomā – ICAAP un ILAAP – pamatā bija vērojama nepieciešamība pēc būtiskiem uzlabojumiem, arī ņemot vērā to lomu SREP procesā, kas nākotnē vēl vairāk pieaugs.
Mēs nepārtraukti uzlabojam šo interneta vietni mūsu lietotāju ērtībām. Lai to panāktu, mēs izmantojam sīkdatņu sniegtos anonīmos datus. Sīkāka informācija par sīkdatņu izmantošanu
Jūsu izvēle attiecībā uz sīkdatņu izmantošanu vairs nav spēkā
Mēs nepārtraukti uzlabojam šo interneta vietni mūsu lietotāju ērtībām. Lai to panāktu, mēs izmantojam sīkdatņu sniegtos anonīmos datus. Sīkāka informācija par sīkdatņu izmantošanu