Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

2016 m. priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo procesas

Priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo proceso (SREP) tikslas – skatinti kurti atsparią bankų sistemą, kuri yra būtina tvaraus ir patikimo ekonomikos finansavimo sąlyga.

2016 m. SREP

ECB nori atkreipti dėmesį į tai, kad:

  • pagal 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos piktnaudžiavimo rinka reglamentą tikimasi, kad įstaigos, turinčios vertybinių popierių, kuriais prekiaujama viešojoje apyvartoje, įvertins, ar 2 ramsčio reikalavimai atitinka viešai neatskleistos informacijos kriterijus ir turėtų būti viešai atskleisti.
    2014 m. balandžio 16 d. Piktnaudžiavimo rinka reglamentas
  • 2015 m. gruodžio 16 d. EBI nuomonėje teigiama, kad „kompetentingos institucijos, reikalaudamos įstaigų atskleisti kapitalo reikalavimus, susijusius su didžiausia galima paskirstyti suma, turėtų apsvarstyti KRR 438 straipsnio b punkto nuostatų taikymo galimybę [...] arba bent jau neturėtų trukdyti įstaigoms tokią informaciją atskleisti ar įtikinėti to nedaryti“.
    2015 m. gruodžio 16 d. EBI nuomonė

Atsižvelgdamas į tai, ECB įstaigoms nedraudžia atskleisti kapitalo reikalavimų, susijusių su didžiausia galima paskirstyti suma, ir neįtikinėja to nedaryti.

2016 m. SREP metodika

Kapitalo reikalavimai

Apskritai, per SREP nustatyta bendro 1 lygio nuosavo kapitalo (CET 1) suma, kurią turėtų turėti tiesiogiai prižiūrimi bankai, nuo 2016 iki 2017 m. iš esmės nesikeis. Skaičiuojant vidurkį ir medianą, ji bus ir toliau lygi maždaug 10 % viso pagal riziką įvertinto turto.

  • Atsižvelgiant į euro zonos ekonominio ciklo etapą, būtina palaikyti iš esmės tokį patį kapitalo bankų sistemoje lygį: vieni bankai privalės turėti šiek tiek papildomo kapitalo, o kiti galės kapitalo turėti truputį mažiau.
  • Per 2016 m. SREP atsižvelgta į tai, kad ekonominė aplinka ir toliau yra vangi, nes bankams reikia pritaikyti savo verslo modelius prie dabartinių finansinių sąlygų ir prisitaikyti prie kitų iššūkių, pavyzdžiui, perteklinio pajėgumo ir rinkos susiskaidymo, kurie daro spaudimą jų pelningumui. Šiame kontekste svarbu pažymėti, kad kai kuriose šalyse bankų pelningumą ir toliau neigiamai veikia neveiksnios paskolos.

Priežiūros institucijos per SREP ne tik nustato bankų kapitalo reikalavimus, bet ir gali nuspręsti bankams taikyti papildomas priemones, įskaitant likvidumo ir kokybines priemones.

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus