Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Turto kokybės peržiūra

Atliekant turto kokybės peržiūrą (TKP) siekiama išsiaiškinti bankų, kurie yra arba bus tiesiogiai prižiūrimi Europos Centrinio Banko (ECB), padėtį. Šios peržiūros padeda ECB užtikrinti, kad jo prižiūrimi bankai turėtų pakankamai kapitalo.

TKP metu taikoma metodika aprašyta TKP – 2-ojo etapo vadove.

Kiekviena TKP užbaigiama paskelbus bankų lygmens duomenis. Užbaigus peržiūrą, jungtinės priežiūros grupės (JPG), į kurias įeina ECB ir nacionalinių kompetentingų institucijų priežiūros specialistai, susisiekia su bankais ir padeda jiems spręsti per TKP nustatytas kokybines ir kiekybines problemas. Jeigu TKP atliekama gavus prašymą iš ECB bankų priežiūros sistemoje nedalyvaujančios ES šalies, tolesnių veiksmų dėl TKP rezultatų imsis tos šalies nacionalinė priežiūros institucija.

Su nustatytomis rizikomis susijusius klausimus priežiūros specialistai sprendžia vykdydami kasdienę bankų priežiūrą. Konkrečiau – į gautus TKP rezultatus atsižvelgiama priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo proceso (SREP) metu atliekant nuolatinį bankų rizikos, valdymo ir kapitalo vertinimą.

Turto kokybės peržiūra – 2-ojo etapo vadovas DUK, susiję su atnaujintu turto kokybės peržiūros vadovu

Iki 2023 m. atliktų TKP rezultatai skelbiami mūsų svetainės puslapyje apie išsamųjį vertinimą.

Informavimas apie pažeidimus