Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB nepalankiausiomis sąlygomis testuos bankų gebėjimą atsigauti po kibernetinio išpuolio

2024 m. sausio 3 d.

  • Nepalankiausiomis sąlygomis bus testuojama, kaip 109 ECB prižiūrimi bankai reaguoja į kibernetinį išpuolį ir po jo atsigauna.
  • Scenarijuje daroma prielaida, kad prieš bankus sėkmingai įvykdomas kibernetinis išpuolis, kuris sutrikdo jų kasdienę veiklą.
  • Testavimo rezultatus priežiūros specialistai aptars su kiekvienu banku reguliaraus priežiūrinio tikrinimo proceso metu.

2024 m. Europos Centrinis Bankas (ECB) atliks 109 tiesiogiai prižiūrimų bankų kibernetinio atsparumo testavimą nepalankiausiomis sąlygomis. Bus vertinamas ne bankų gebėjimas užkirsti kelią kibernetiniam išpuoliui, bet tai, kaip jie reaguoja į tokį išpuolį ir kaip po jo atsigauna.

Pagal testavimo nepalankiausiomis sąlygomis scenarijų, kibernetinis išpuolis sėkmingai įvykdomas ir dėl to sutrinka kasdienė bankų veikla. Bankai testuos savo reagavimo ir atsigavimo priemones, įskaitant kritinių situacijų procedūrų ir veiklos tęstinumo planų aktyvavimą bei įprastos veiklos atkūrimą. Vėliau priežiūros specialistai vertins, kokiu mastu bankai gali susitvarkyti su padėtimi, numatyta testavimo scenarijuje.

Vykdant šį testavimą, 28 bankai bus vertinami nuodugniau ir jie turės pateikti papildomos informacijos apie tai, kaip susitvarkė su kibernetiniu išpuoliu. Į šią imtį įtraukti įvairūs verslo modeliai ir geografinės vietovės, siekiant, kad būtų tinkamai atspindėta euro zonos bankų sistema ir būtų užtikrintas veiksmingas priežiūros veiklos koordinavimas.

Šis daugiausia kokybinis testavimas neturės poveikio rekomenduojamam 2 ramsčio kapitalo dydžiui, nes tai yra konkrečiam bankui skirta kapitalo rekomendacija, papildanti privalomus reikalavimus. Gautos įžvalgos veikiau bus panaudotos 2024 m. atliekant platesnį priežiūrinį vertinimą. Per 2024 m. priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo procesą, kurio metu vertinamas individualus banko rizikos profilis, priežiūros specialistai aptars testavimo rezultatus ir pagal juos padarytas išvadas. Pagrindinės testavimo išvados bus paskelbtos 2024 m. vasarą.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teiktiSimonui Spornbergerui tel. +49 151 15661448 arba Estherai Tejedor tel. +49 172 5171280.

Pastabos

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus