Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB skelbia gaires dėl įsipareigojimų neįvykdymo apibrėžties, taikomos nacionalinių priežiūros institucijų tiesiogiai prižiūrimiems bankams

2020 m. liepos 8 d.

  • Gairės suderintos su ECB reglamentu bankams, kuriuos tiesiogiai prižiūri ECB
  • Apibrėžus šią sąvoką, užtikrinamas nuoseklumas ir sudaromos vienodos veiklos sąlygos visiems euro zonos bankams.

Pasibaigus viešoms konsultacijoms, Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien paskelbė gaires dėl vadinamosios reikšmingumo ribinės vertės, taikomos bankams, kuriuos tiesiogiai prižiūri nacionalinės priežiūros institucijos, apibrėžties. Reikšmingumo ribinė vertė yra ta riba, kurią skolininkui pasiekus, bankas nusprendžia, kad skolininkas nevykdo paskolos įsipareigojimų. Naujojoje apibrėžtyje nurodoma, kaip nacionalinės priežiūros institucijos turėtų naudotis teise veikti savo nuožiūra šiuo klausimu.

Kapitalo reikalavimų reglamente kompetentingoms bankų priežiūros institucijoms buvo nurodyta nustatyti šią ribinę vertę. ECB tokią ribą savo tiesiogiai prižiūrimiems bankams jau yra nustatęs 2018 m. lapkričio mėn. paskelbtame reglamente.

Šiandien paskelbtos naujosios mažiau svarbiems bankams taikomos gairės yra suderintos su atitinkamame ECB reglamente svarbiems bankams nustatyta ribine verte. Pradelstų kreditinių įsipareigojimų reikšmingumo ribinės vertės, taikomos visiems bankams nepriklausomai nuo to, ar juos tiesiogiai prižiūri ECB, ar nacionalinės priežiūros institucijos, suderinimas padeda užtikrinti, kad priežiūros standartai būtų nuosekliai taikomi tiek svarbioms, tiek mažiau svarbioms kredito įstaigoms.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Philippui Rispalui, tel. +49 69 1344 5482.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus