Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Metų ataskaita

ECB kasmet skelbia metų ataskaitą apie tai, kaip jis vykdė savo priežiūros uždavinius. Ataskaita paprastai skelbiama kitų metų kovą, o ECB priežiūros valdybos pirmininkas ją pristato Europos Parlamentui per tam skirtą viešąjį klausymą.

2021 m.

PAGRINDINIAI SKAIČIAI

15,6 %

CET 1 koeficientas

2020 m. ketvirtąjį ketvirtį bankų bendro 1 lygio nuosavo kapitalo pakankamumo koeficientas pasiekė 15,6 %, o 2021 m. stabilizavosi šiame lygyje. Bankų atsparumą per šią krizę iš dalies padėjo išsaugoti reaguojant į krizę valstybių taikytos paramos priemonės ir laiku įgyvendintos priežiūros bei reguliavimo priemonės.

Daugiau
7,2 %

nuosavo kapitalo grąža

Bankų nuosavo kapitalo grąža padidėjo iki 7,2 % ir buvo aukščiausia per kelerius pastaruosius metus, tačiau vis dar mažesnė už bankų vidutines nuosavo kapitalo sąnaudas. Šį padidėjimą daugiausia lėmė ciklinis vertės mažėjimo srautų sumažėjimas.

Daugiau
2 362

priežiūriniai sprendimai

ECB priežiūros valdyba priėmė 2 362 sprendimus, daugiausia dėl kompetencijos ir tinkamumo vertinimo (49,2 %), vidaus modelių (11,2 %), nuosavų lėšų (9,5 %), nacionalinių įgaliojimų (9,5 %) ir kvalifikuotųjų akcijų paketų procedūrų (3,8 %).

Daugiau

Pristatymas Europos Parlamentui

Čia galite perskaityti Priežiūros valdybos pirmininko A. Enria įžanginį pranešimą Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitete pristatant metinę ataskaitą.

Skaityti įžanginį pranešimą

Visa ataskaita

Mūsų pernai vykdytos veiklos bankų priežiūros srityje rezultatų apžvalga.

Skaityti visą ataskaitą

Atskaitomybės įsipareigojimai

Priežiūros veiklos metų ataskaitas ECB teikia Europos Parlamentui, Europos Sąjungos Tarybai, Euro grupei, Europos Komisijai ir euro zonos šalių parlamentams.

Skaityti daugiau
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

TRANSLIACIJOS INTERNETU

Priežiūros valdybos pirmininkas reguliariai skaito pranešimus Europos Parlamente.

Klausymai Europos Parlamente

Visi šios dalies puslapiai

Whistleblowing