Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Metų ataskaita

ECB kasmet skelbia metų ataskaitą apie tai, kaip jis vykdė savo priežiūros uždavinius. Ataskaita paprastai skelbiama kitų metų kovą, o ECB priežiūros valdybos pirmininkas ją pristato Europos Parlamentui per tam skirtą viešąjį klausymą.

2022 m.

PAGRINDINIAI SKAIČIAI

14,7 %

CET 1 koeficientas

Euro zonos bankų sektoriui toliau buvo būdingas atsparumas – bankų bendro 1 lygio nuosavo kapitalo (CET 1) rodiklis 2022 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje siekė 14,7 % ir buvo tik šiek tiek mažesnis nei 2019 m. pabaigoje. Kadangi bankų sektoriaus pelningumo lygis 2022 m. buvo rekordinis, bendro CET1 rodiklio sumažėjimą daugiausia lėmė turto augimas.

Daugiau
7,6 %

Nuosavo kapitalo grąža

Bankų nuosavo kapitalo grąža padidėjo iki 7,6 % ir buvo aukščiausia per kelerius pastaruosius metus, bet vis dar mažesnė už vidutines bankų nuosavo kapitalo sąnaudas. Nuosavo kapitalo grąžos padidėjimą daugiausia nulėmė nemažos pajamos iš kylančių palūkanų ir nedidelės rizikos sąnaudos.

Daugiau
2 582

Priežiūriniai sprendimai

2022 m. ECB priežiūros valdyba priėmė 2 582 priežiūrinius sprendimus, iš jų daugiausia dėl kompetencijos ir tinkamumo vertinimo (44,9 %), nacionalinių įgaliojimų (9,7 %), priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo proceso (8,7 %), vidaus modelių (8,5 %), nuosavų lėšų (7,7 %) ir ad hoc atskaitomybės (4,7 %).

Daugiau

Pristatymas Europos Parlamentui

Čia galite perskaityti Priežiūros valdybos pirmininko A. Enria įžanginį pranešimą, pasakytą Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitete pristatant metinę ataskaitą.

Skaityti įžanginį pranešimą

Visas tekstas

Mūsų pernai vykdytos veiklos bankų priežiūros srityje rezultatų apžvalga.

Skaityti visą ataskaitą

Atskaitomybės įsipareigojimai

Priežiūros veiklos metų ataskaitas ECB teikia Europos Parlamentui, Europos Sąjungos Tarybai, Euro grupei, Europos Komisijai ir euro zonos šalių parlamentams.

Sužinoti daugiau
TAIP PAT SKAITYKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

TRANSLIACIJOS INTERNETU

Priežiūros valdybos pirmininkas reguliariai skaito pranešimus Europos Parlamente.

Klausymai Europos Parlamente

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus