Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Metų ataskaita

ECB kasmet skelbia metų ataskaitą apie tai, kaip jis vykdė savo priežiūros uždavinius. Ataskaita paprastai skelbiama kitų metų kovą, o ECB priežiūros valdybos pirmininkas ją pristato Europos Parlamentui per tam skirtą viešąjį klausymą.

2020 m.

PAGRINDINIAI SKAIČIAI

15,2 %

CET 1 koeficientas

Palyginti su 2019 m., bankų bendro 1 lygio nuosavo kapitalo pakankamumo (CET 1) koeficientas šiek tiek padidėjo ir 2020 m. trečiąjį ketvirtį buvo 15,2 %. Tai iš dalies susiję su neeilinėmis priežiūros, reguliavimo ir fiskalinės paramos priemonėmis, kurių imtasi reaguojant į krizę.

Daugiau
2,1 %

nuosavo kapitalo grąža

Bankų nuosavo kapitalo grąža, 2019 m. pabaigoje buvusi 5,2 %, sumažėjo iki 2,1 %. Labai sumažėjęs pelningumas – tiesioginis koronaviruso pandemijos padarinys.

Daugiau
2 643

priežiūriniai sprendimai

ECB priežiūros valdyba priėmė 2 643 sprendimus, daugiausia dėl kompetencijos ir tinkamumo vertinimo (1 165), o taip pat dėl koronaviruso krizės (257) ir vidaus modelių (245).

Daugiau

Pristatymas Europos Parlamentui

Čia galite perskaityti Priežiūros valdybos pirmininko A. Enria‘os įžanginį pranešimą Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitete pristatant metinę ataskaitą.

Įžanginis pranešimas

Visa ataskaita

Mūsų pernai vykdytos veiklos bankų priežiūros srityje rezultatų apžvalga.

Skaityti visą ataskaitą

Atskaitomybės įsipareigojimai

Priežiūros veiklos metų ataskaitas ECB teikia Europos Parlamentui, ES Tarybai, Euro grupei, Europos Komisijai ir euro zonos šalių parlamentams.

Skaityti daugiau
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

TRANSLIACIJOS INTERNETU

Priežiūros valdybos pirmininkas reguliariai daro pranešimus Europos Parlamente.

Klausymai Europos Parlamente

Visi šios dalies puslapiai