Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Metų ataskaita

ECB kasmet skelbia metų ataskaitą apie tai, kaip jis vykdė savo priežiūros uždavinius. Ataskaita paprastai skelbiama kitų metų kovo mėn., o ECB priežiūros valdybos pirmininkas ją pristato Europos Parlamentui per tam skirtą viešąjį klausymą.

2023 m.

PAGRINDINIAI SKAIČIAI

15,6 %

CET 1 koeficientas

Apskritai bankai turi pakankamai kapitalo, o jų kapitalo padėtis ir likvidumo pozicijos yra geros. Bankų bendro 1 lygio nuosavo kapitalo (CET 1) rodiklis vėl pakilo iki 2021 m. buvusio istoriškai aukšto lygio ir 2023 m. trečiąjį ketvirtį sudarė 15,6 %.

Daugiau apie bankų atsparumą
10,0 %

Nuosavo kapitalo grąža

2023 m. trečiąjį ketvirtį bankų bendra metinė nuo metų pradžios skaičiuojama nuosavo kapitalo grąža buvo 10 %, palyginti su 7,6 % grąža prieš metus. 2022 m. ir pirmus devynis 2023 m. mėnesius grynosios palūkanų maržos buvo pagrindinis pelningumą skatinęs veiksnys.

Daugiau apie bankų veiklos rezultatus
2 403

Priežiūriniai sprendimai

2023 m. Priežiūros valdyba priėmė 2 403 priežiūrinius sprendimus. Daugiausia sprendimų priimta dėl kompetencijos ir tinkamumo vertinimo (48,4 %), nuosavų lėšų (9,6 %), nacionalinių įgaliojimų (7,9 %), vidaus modelių (7,7 %), priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo proceso (4,7 %) ir ad hoc atskaitomybės (4,7 %).

Daugiau apie sprendimų priėmimą

Pristatymas Europos Parlamentui

Čia galite perskaityti Priežiūros valdybos pirmininkės Claudijos Buch įžanginį pranešimą, skaitytą Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitete pristatant metinę ataskaitą.

Skaityti įžanginį pranešimą

Visa ataskaita

ECB pernai vykdytos veiklos bankų priežiūros srityje rezultatų apžvalga.

Skaityti visą ataskaitą

Atskaitomybės įsipareigojimai

Priežiūros veiklos metų ataskaitas ECB teikia Europos Parlamentui, Europos Sąjungos Tarybai, Euro grupei, Europos Komisijai ir euro zonos šalių parlamentams.

Skaityti daugiau
TAIP PAT SKAITYKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

TRANSLIACIJOS INTERNETU

Priežiūros valdybos pirmininkas reguliariai skaito pranešimus Europos Parlamente.

Klausymai Europos Parlamente

Visi šios dalies puslapiai

Informavimas apie pažeidimus