Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Gada pārskats

ECB katru gadu publicē gada pārskatu par uzraudzības uzdevumu īstenošanu. Pārskatu parasti publicē nākamā gada martā, un ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētājs atklātā sēdē ar to iepazīstina Eiropas Parlamentu.

2022. gads

SVARĪGĀKIE DATI

14.7 %

CET1 rādītājs

Euro zonas banku sektors joprojām bija noturīgs. Banku kopējais pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs (CET1) 2022. gada 3. ceturkšņa beigās bija 14.7 %, kas ir tikai nedaudz zem 2019. gada beigu līmeņa. Tā kā saskaņā ar banku sektora sniegtajiem datiem tā pelnītspēja 2022. gadā bija rekordaugsta, kopējā CET1 rādītāja samazināšanos galvenokārt noteica aktīvu pieaugums.

Vairāk
7.6 %

Kapitāla atdeve

Banku kapitāla atdeve (RoE) pieauga līdz 7.6 %. Tas ir augstākais līmenis vairāku gadu laikā, taču joprojām ir zemāks par to vidējām kapitāla izmaksām. RoE pieaugums galvenokārt skaidrojams ar spēcīgo peļņu pieaugošo procentu likmju dēļ, un to veicināja arī zemas riska izmaksas.

Vairāk
2582

Uzraudzības lēmumi

ECB Uzraudzības valde 2022. gadā pieņēma 2582 uzraudzības lēmumus. Vairums šo uzraudzības lēmumu bija saistīti ar atbilstības un piemērotības novērtējumu (44.9 %), nacionālajām pilnvarām (9.7 %), uzraudzības pārbaudes un novērtēšanas procesu (8.7 %), iekšējiem modeļiem (8.5 %), pašu kapitālu (7.7 %) un ad hoc pārskatu sniegšanu (4.7 %).

Vairāk

Uzstāšanās Eiropas Parlamentā

Lasiet Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Andreas Enrias (Andrea Enria) ievadpaziņojumu Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, to iepazīstinot ar gada pārskatu.

Lasīt ievadpaziņojumu

Viss pārskats

Iepazīstieties ar mūsu veikumu banku uzraudzības jomā pagājušajā gadā.

Lasīt visu gada pārskatu

Pārskatu sniegšanas prasības

ECB iesniedz gada pārskatu par uzraudzības darbību Eiropas Parlamentam, Eiropas Savienības Padomei, Eurogrupai, Eiropas Komisijai un euro zonas valstu parlamentiem.

Lasīt vairāk
PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par līdzīgām tēmām

TIEŠRAIDES

Uzraudzības valdes priekšsēdētājs regulāri uzstājas Eiropas Parlamentā.

Uzklausīšana Eiropas Parlamentā

Visas šīs sadaļas lapas

Trauksmes celšana