Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Gada pārskats

ECB katru gadu publicē gada pārskatu par uzraudzības uzdevumu īstenošanu. Pārskatu parasti publicē nākamā gada martā, un ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētājs atklātā sēdē ar to iepazīstina Eiropas Parlamentu.

2021. gads

SVARĪGĀKIE DATI

15.6%

CET1 rādītājs

Banku pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs 2020. gada 4. ceturksnī sasniedza 15.6% un 2021. gadā stabili turējās šajā līmenī. Banku noturība krīzes laikā daļēji skaidrojama ar valsts atbalsta pasākumiem un uzraudzības un regulatīvajiem pasākumiem, kas laikus tika veikti, reaģējot uz krīzi.

Vairāk
7.2%

Kapitāla atdeve

Banku kapitāla atdeve pieauga līdz 7.2%, kas bija augstākās līmenis vairāku gadu laikā, taču šis rādītājs joprojām bija zemāks par banku vidējām kapitāla izmaksām. Šis pieaugums pamatā skaidrojams ar vērtības samazinājuma plūsmu ciklisku sarukumu.

Vairāk
2362

Uzraudzības lēmumi

ECB Uzraudzības valde pieņēma 2362 lēmumus. Vairums šo uzraudzības lēmumu bija saistīti ar atbilstības un piemērotības novērtējumu (49.2%), iekšējo modeļu (11.2%), pašu kapitāla (9.5%), valsts pilnvaru (9.5%) un būtiskas līdzdalības (3.8%) procedūrām.

Vairāk

Uzstāšanās Eiropas Parlamentā

Lasiet Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Andreas Enrias (Andrea Enria) ievadpaziņojumu Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, to iepazīstinot ar gada pārskatu.

Lasīt ievadpaziņojumu

Viss pārskats

Iepazīstieties ar mūsu veikumu banku uzraudzības jomā pagājušajā gadā.

Lasīt visu gada pārskatu

Pārskatu sniegšanas prasības

ECB iesniedz gada pārskatu par uzraudzības darbību Eiropas Parlamentam, Eiropas Savienības Padomei, Eurogrupai, Eiropas Komisijai un euro zonas valstu parlamentiem.

Lasiet vairāk
PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par līdzīgām tēmām

TIEŠRAIDES

Uzraudzības valdes priekšsēdētājs regulāri uzstājas Eiropas Parlamentā.

Uzklausīšana Eiropas Parlamentā

Visas šīs sadaļas lapas

Whistleblowing