Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Gada pārskats

ECB publicē gada pārskatu par uzraudzības uzdevumu īstenošanu. Pārskatu parasti publicē nākamā gada martā, un ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētājs atklātā sēdē ar to iepazīstina Eiropas Parlamentu.

2023

SVARĪGĀKIE DATI

15.6%

CET1 rādītājs

Bankas kopumā ir labi kapitalizētas, un to kapitāla un likviditātes stāvoklis ir spēcīgs. Banku kopējais pirmā līmeņa pamata kapitāla (CET1) rādītājs atgriezās 2021. gada vēsturiski augstākajā līmenī, 2023. gada 3. ceturksnī sasniedzot 15.6 %.

Vairāk par banku noturību
10.0%

Kapitāla atdeve

2023. gada 3. ceturksnī banku kopējais kapitāla atdeves rādītājs no gada sākuma pieauga līdz 10 % (iepriekšējā gadā – 7.6 %). Neto procentu likmju starpība bija galvenais pelnītspēju noteicošais faktors 2022. gadā un 2023. gada pirmajos deviņos mēnešos.

Vairāk par banku darbības rezultātiem
2403

Uzraudzības lēmumi

Uzraudzības valde 2023. gadā pieņēma 2403 uzraudzības lēmumus. Lielākā daļa lēmumu bija saistīti ar atbilstības un piemērotības novērtējumu (48.4 %), pašu kapitālu (9.6 %), valsts pilnvarām (7.9 %), iekšējiem modeļiem (7.7 %), uzraudzības pārbaudes un novērtēšanas procesu (4.7 %) un ad hoc pārskatu sniegšanu (4.7 %).

Vairāk par lēmumu pieņemšanu

Uzstāšanās Eiropas Parlamentā

Lasiet Uzraudzības valdes priekšsēdētājas Klaudijas Būhas (Claudia Buch) ievadpaziņojumu Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, to iepazīstinot ar gada pārskatu.

Lasīt ievadpaziņojumu

Viss gada pārskats

Atskats uz ECB banku uzraudzības veikumu pagājušajā gadā.

Lasīt visu gada pārskatu

Pārskatu sniegšanas prasības

ECB iesniedz gada pārskatu par uzraudzības darbību Eiropas Parlamentam, Eiropas Savienības Padomei, Eurogrupai, Eiropas Komisijai un eurozonas valstu parlamentiem.

Lasīt vairāk
PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par līdzīgām tēmām

TIEŠRAIDES

Uzraudzības valdes priekšsēdētājs regulāri uzstājas Eiropas Parlamentā.

Uzklausīšana Eiropas Parlamentā

Visas šīs sadaļas lapas

Trauksmes celšana