Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Gada pārskats

ECB katru gadu publicē gada pārskatu par uzraudzības uzdevumu īstenošanu. Pārskatu parasti publicē nākamā gada martā, un ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētājs atklātā sēdē ar to iepazīstina Eiropas Parlamentu.

2020. gads

SVARĪGĀKIE DATI

15.2%

CET1 rādītājs

Banku pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs salīdzinājumā ar 2019. gadu nedaudz palielinājās un 2020. gada 3. ceturksnī bija 15.2%. To daļēji noteica ārkārtas uzraudzības, regulatīvie un fiskālo atvieglojumu pasākumi, kas tika pieņemti, reaģējot uz krīzi.

Vairāk
2.1%

kapitāla atdeve

Banku kapitāla atdeve samazinājās līdz 2.1% (2019. gada beigās – 5.2%). Pelnītspējas kritums radās tiešā koronavīrusa pandēmijas rezultātā.

Vairāk
2643

uzraudzības lēmumi

ECB Uzraudzības valde pieņēma 2643 lēmumus – lielāko daļu no tiem par atbilstības un piemērotības novērtējumu (1165), taču arī par koronavīrusa krīzi (257) un iekšējiem modeļiem (245).

Vairāk

Uzstāšanās Eiropas Parlamentā

Lasiet Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Andreas Enrias ievadpaziņojumu Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, to iepazīstinot ar gada pārskatu.

Lasīt ievadpaziņojumu

Viss pārskats

Iepazīstieties ar mūsu veikumu banku uzraudzības jomā pagājušajā gadā.

Lasīt visu gada pārskatu

Pārskatu sniegšanas prasības

ECB iesniedz gada pārskatu par uzraudzības darbību Eiropas Parlamentam, ES Padomei, Eurogrupai, Eiropas Komisijai un euro zonas valstu parlamentiem.

Lasīt vairāk
PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par līdzīgām tēmām

TIEŠRAIDES

Uzraudzības valdes priekšsēdētājs regulāri uzstājas Eiropas Parlamentā.

Uzklausīšana Eiropas Parlamentā

Visas šīs sadaļas lapas