Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB skelbia Patikrinimų vietoje ir vidaus modelių patikrinimų vadovą

2018 m. rugsėjo 21 d.

  • Vadove paaiškinta ECB bankų priežiūros padalinių vykdomų patikrinimų tvarka.
  • Vadovas skelbiamas siekiant padėti laikytis priežiūros praktikos ir padidinti skaidrumą.
  • Prieš paskelbiant vadovą buvo surengtos viešos konsultacijos.

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien paskelbė Patikrinimų vietoje ir vidaus modelių patikrinimų vadovą. Prieš paskelbiant vadovą buvo surengtos viešos konsultacijos.

Visame pasaulyje patikrinimai yra vienas svarbiausių bankų priežiūros įrankių. Vadove siekiama paaiškinti, kaip patikrinimus vykdo ECB bankų priežiūros padaliniai. Jis parengtas glaudžiai bendradarbiaujant su nacionalinėmis kompetentingomis institucijomis. Vadovas turėtų būti naudingas ir tikrinamiems bankams. ECB skelbia šį vadovą siekdamas padidinti skaidrumą sektoriaus subjektams.

Tikrinant bankus nuodugniai analizuojama įvairi rizika, vidaus kontrolės sistemos, verslo modeliai ar valdymas. Patikrinimų mastas ir grafikas nustatomi iš anksto, patikrinimai vykdomi tikrinamo banko arba susijusio juridinio subjekto patalpose. Patikrinimai turėtų būti intervenciniai, tačiau kartu atitikti proporcingumo principą. Jų paskirtis – surinkti išsamią informaciją apie tikrinamo banko padėtį ir išanalizuoti jo perspektyvas. Vadove apžvelgiama bendra patikrinimų tvarka, aprašomi įvairūs patikrinimo etapai ir nurodoma, kokių patikrinimo principų turi laikytis bankai ir patikrinimo grupės.

Vadovas kartu su apibendrinančiu pareiškimu, kuriame paaiškinta, kaip atsižvelgta į per viešas konsultacijas iš suinteresuotųjų subjektų gautas pastabas, ir išdėstytos pačios pastabos, paskelbtas ECB bankų priežiūrai skirtoje interneto svetainėje.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Nicos Keranis telefonu +49 69 1344 7806.

Pastabos:

Patikrinimų vietoje ir vidaus modelių patikrinimų vadovas Visi viešų konsultacijų dokumentai
KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus