Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB pradeda antras viešas konsultacijas dėl naudojimosi Sąjungos teisės aktuose numatytomis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra derinimo

2016 m. gegužės 18 d.
  • ECB vadovo papildymo projektas – dar vienas žingsnis siekiant labiau suderinti svarbių bankų priežiūrą euro zonoje.
  • Konsultacijos pradedamos šiandien ir bus vykdomos iki 2016 m. birželio 21 d.
  • Konsultacijų laikotarpiu 2016 m. birželio 3 d. bus surengtas viešas svarstymas.

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien paskelbė Vadovo dėl naudojimosi Sąjungos teisės aktuose numatytomis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra papildymo projektą. Šiame dokumente aprašomi aštuoni pasirinkimo galimybių ir teisės veikti savo nuožiūra atvejai; juo papildomas 2016 m. kovo 24 d. paskelbtas vadovas ir reglamentas, kuriuose nagrinėjama 115 pasirinkimo galimybių ir teisės veikti savo nuožiūra atvejų.

Konsultacijos pradedamos šiandien ir bus vykdomos iki 2016 m. birželio 21 d. Konsultacijų dokumentai, t. y. vadovo papildymo projektas ir aiškinamasis memorandumas, skelbiami bankų priežiūrai skirtoje ECB interneto svetainėje. Viešoms konsultacijoms pateiktuose dokumentuose išdėstytos pozicijos neturi įtakos ECB reglamento dėl naudojimosi Sąjungos teisės aktuose numatytomis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra (Reglamento (ES) 2016/445) turiniui. Reglamentas, įsigaliosiantis 2016 m. spalio 1 d., kaip nustatyta šio reglamento 25 straipsnyje, yra paskelbtas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

2016 m. birželio 3 d. 10.00 Vidurio Europos laiku (CET) ECB savo pagrindiniame pastate Frankfurte prie Maino surengs viešą papildymo projekto svarstymą. Svarstymo transliaciją bus galima stebėti ECB bankų priežiūrai skirtoje interneto svetainėje. Interneto svetainėje taip pat pateikiama išsamesnės informacijos apie tai, kaip galima užsiregistruoti į viešą svarstymą ir kaip pateikti pastabas. Pasibaigus viešoms konsultacijoms, ECB paskelbs gautas pastabas ir atsakymus bei pastabų vertinimą.

Galiausiai ECB interneto svetainėje bus paskelbta konsoliduota ECB vadovo dėl naudojimosi Sąjungos teisės aktuose numatytomis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra versija kartu su pozicija dėl institucinių užtikrinimo sistemų pripažinimo.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Rolf Benders telefonu +49 69 1344 6925.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai