Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
  • INFORMĀCIJA PRESEI

ECB uzsāk otro sabiedrisko apspriešanu par Savienības tiesību aktos noteikto izvēles iespēju un rīcības brīvības saskaņošanu

2016. gada 18. maijā
  • Esošo ECB norādījumu pielikuma projekts ir solis ceļā uz nozīmīgo banku uzraudzības turpmāku saskaņošanu euro zonā.
  • Apspriešanas periods sākas šodien un noslēdzas 2016. gada 21. jūnijā.
  • Apspriešanas ietvaros 2016. gada 3. jūnijā notiks atklāta sēde.

Eiropas Centrālā Banka (ECB) šodien publicēja ECB Norādījumu par Savienības tiesību aktos noteiktajām izvēles iespējām un rīcības brīvību pielikuma projektu. Šajā dokumentā aplūkotas astoņas izvēles iespējas un rīcības brīvības un tas papildina 2016. gada 24. martā publicētos esošos norādījumus un regulu, kur aptvertas 115 izvēles iespējas un rīcības brīvības.

Apspriešana sākas šodien un noslēdzas 2016. gada 21. jūnijā. Apspriešanas dokumenti, kas ietver norādījumu pielikuma projektu un paskaidrojuma rakstu, pieejami ECB banku uzraudzībai veltītajā interneta vietnē. Apspriešanai iesniegtā politika neietekmē ECB Regulas par Savienības tiesību aktos noteikto izvēles iespēju un rīcības brīvības īstenošanu (Regula (ES) Nr. 2016/445) saturu. Regula publicēta "Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī" un saskaņā ar regulas 25. pantu stāsies spēkā 2016. gada 1. oktobrī.

2016. gada 3. jūnijā plkst. 10.00 pēc Viduseiropas laika ECB savās telpās Frankfurtē pie Mainas rīkos atklātu sēdi par pielikuma projektu. ECB banku uzraudzībai veltītajā interneta vietnē būs iespējams sekot sēdes gaitai tiešraidē. Interneta vietnē atrodama arī informācija par to, kā reģistrēties dalībai atklātajā sēdē un kā iesniegt komentārus. Pēc sabiedriskās apspriešanas ECB publicēs saņemtos komentārus kopā ar atbildēm un komentāru novērtējumu.

Pēc tam ECB interneta vietnē tiks publicēta ECB Norādījumu par Savienības tiesību aktos noteiktajām izvēles iespējām un rīcības brīvību konsolidētā versija, kas ietvers arī pieeju institucionālās aizsardzības shēmu atzīšanai.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Rolfa Bendersa (Rolf Benders; tālr. +49 69 1344 6925).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem
Whistleblowing