Menu
PRESSITEADE

EKP algatab konsultatsiooni liidu õiguses sätestatud valikuvõimaluste ja kaalutlusõiguse kasutamise ühtlustamise kohta

11. november 2015
  • EKP määruse ja juhendi eelnõu on suur samm euroala oluliste pankade järelevalve edasise ühtlustamise teel.
  • Konsultatsioon algab täna ja lõpeb 16. detsembril 2015.
  • Konsultatsiooni käigus toimub avalik arutelu 11. detsembril 2015.

Euroopa Keskpank (EKP) avaldas täna EKP määruse eelnõu liidu õiguses sätestatud valikuvõimaluste ja kaalutlusõiguse kasutamise kohta ning liidu õiguses sätestatud valikuvõimaluste ja kaalutlusõiguse juhendi eelnõu. Asjaomaste eelnõudega ühtlustatakse pangandusõiguse valikuvõimaluste ja kaalutlusõiguse kasutamist euroalal. Tegemist on olulise edasiminekuga võrdsete võimaluste tagamisel euroala pangandussektoris.

Konsultatsioon algab täna ja lõpeb 16. detsembril 2015. Konsultatsioonidokumendid, mis koosnevad määruse eelnõust, juhendi eelnõust ja selgitavatest märkustest (inglise keeles), avaldatakse EKP pangandusjärelevalve veebilehel.

EKP korraldab avaliku arutelu EKP ruumides Maini-äärses Frankfurdis 11. detsembril 2015 kell 10.00 Kesk-Euroopa aja järgi. Avaliku arutelu veebiülekannet saab vaadata EKP pangandusjärelevalve veebilehel. Info avalikul arutelul osalejate registreerimise ja konsultatsioonidokumentide kommenteerimise võimaluste kohta on samuti toodud pangandusjärelevalve veebilehel.

Pärast avaliku konsultatsiooni lõppu avaldab EKP laekunud märkused koos vastuste ja hinnanguga.

Meediakanalite küsimustele vastab Rolf Benders (tel: 49 69 1344 6925).

Kontaktandmed