Uzraudzības prioritātes un risku un ievainojamības aspektu novērtējums
Katru gadu nosakām uzraudzības prioritātes, lai zinātu, kam jāpievērš uzmanība nākamajos trijos gados. Lai gan mūsu prioritātes vienmēr tiek pārskatītas reizi gadā, tās jebkurā laikā var koriģēt, ja to nosaka risku attīstība.
Mēs nosakām prioritātes, pamatojoties uz galvenajiem riskiem un ievainojamības aspektiem, ar ko saskaras uzraudzītās iestādes pašreizējā tautsaimniecības, regulējošajā un uzraudzības vidē.
VUM uzraudzības prioritātes 2023.–2025. gadamKādas ir uzraudzības prioritātes?
1. prioritāte
Banku noturības stiprināšana pret tūlītējiem makrofinansiāliem un ģeopolitiskiem šokiem
Pašreizējās nenoteiktības apstākļos ir būtiski nodrošināt, ka banku sektors saglabā noturību un ka bankas novērš ārējo šoku ietekmi uz savu uzņēmējdarbību.
Banku noturības stiprināšana2. prioritāte
Jānodrošina, lai bankas efektīvi risinātu digitalizācijas jautājumus un stiprinātu savu vadības struktūru vadības spējas
Bankām būtu jānovērš esošās nepilnības digitālās transformācijas stratēģiju un pārvaldības jomā. Tas palīdzētu uzlabot banku uzņēmējdarbības modeļu noturību un ilgtspēju.
Digitalizācija un vadības spējas3. prioritāte
Pastiprināti centieni cīņā pret klimata pārmaiņām
Strauji attīstās riski, kas saistīti ar klimata pārmaiņām, un tiem cita starpā ir tālejoša ietekme uz tautsaimniecību. Bankām jārīkojas un atbilstoši jānovērš šie riski. Tām var būt arī būtiska nozīme, finansējot pāreju uz zaļāku ekonomiku.
Klimata pārmaiņasKā mēs izmantojam uzraudzības prioritātes un risku novērtējumu?
Līdztekus tam, ka tiek definētas riska jomas, kam uzraugiem turpmākajos gados jāpievērš īpaša uzmanība, uzraudzības prioritātes un risku novērtējums sniedz svarīgu informāciju, kas tiek izmantota uzraudzības pārbaudes un novērtēšanas procesā (SREP), un izmanto iepriekšējā SREP procesa rezultātus.