Priežiūros prioritetai bei rizikos ir pažeidžiamumo sričių vertinimas
Kasmet nustatome priežiūros prioritetus, kad žinotume, kurioms sritims ateinančius trejus metus bus skiriama daugiausia dėmesio. Šie prioritetai visada peržiūrimi kartą per metus, tačiau, jei kiltų kokia nors rizika, jie gali būti peržiūrėti bet kada.
Prioritetus nustatome įvertinę, su kokiomis pagrindinėmis rizikomis ir pažeidžiamumo sritimis dabartinėje ekonominėje, reguliavimo ir priežiūros aplinkoje susiduria prižiūrimos įstaigos.
2023–2025 m. BPM priežiūros prioritetaiKas yra priežiūros prioritetai?
1 prioritetas
Bankų atsparumo tiesioginiams makrofinansiniams ir geopolitiniams sukrėtimams didinimas
Esant dabartinei neapibrėžtai aplinkai, labai svarbu užtikrinti, kad bankų sektorius išliktų atsparus, o bankai spręstų išorės sukrėtimų poveikio savo verslui klausimą.
Bankų atsparumo didinimas2 prioritetas
Užtikrinti, kad bankai veiksmingai spręstų skaitmeninimo problemą ir stiprintų savo valdymo organų strateginio valdymo gebėjimus
Bankai turėtų pašalinti vis dar esamus skaitmeninės transformacijos strategijų ir vidaus valdymo tvarkos trūkumus. Tai gali padėti jų verslo modeliams tapti atsparesniais ir tvaresniais.
Skaitmeninimas ir strateginio valdymo pajėgumai3 prioritetas
Kovos su klimato kaita pastangų didinimas
Su klimato kaita susijusi rizika sparčiai kinta ir tai, be kita ko, turi reikšmingų ekonominių padarinių. Bankai privalo imtis veiksmų ir tinkamai mažinti šią riziką. Be to, jie gali svariai prisidėti prie perėjimo prie žalesnės ekonomikos finansavimo.
Klimato kaitaKaip taikome priežiūros prioritetus ir rizikos vertinimą?
Priežiūros prioritetai ir rizikos vertinimas ne tik apibrėžia pagrindines priežiūros institucijų veiklos sritis ateinančiais metais, bet ir yra svarbus indėlis į kitą priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo proceso (SREP) ciklą, o juos rengiant yra atsižvelgiama į praėjusio SREP rezultatus.