Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB teikia konsultacijoms bankų licencijavimo ir „fintech“ bankų licencijavimo vadovų projektus

2017 m. rugsėjo 21 d.
  • ECB rengia konsultacijas dėl visų kredito įstaigų licencijavimo vertinimo vadovo ir „fintech“ kredito įstaigų licencijavimo vertinimo vadovo.
  • Vadovuose aprašytas paraiškų teikimo procesas, su licencijų išdavimu susiję reikalavimai, keliami visoms kredito įstaigoms, ir konkretūs aspektai, būdingi tik pagal „fintech“ verslo modelius veikiančioms įstaigoms.
  • Konsultacijos vyks iki 2017 m. lapkričio 2 d.

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien pradeda viešas konsultacijas dėl dviejų vadovų projektų. Juose aprašoma, kaip subjektai gali tapti bankais ir gauti banko veiklos licenciją. Pirmajame dokumente – Paraiškų gauti licenciją vertinimo vadovo projekte – aprašytas bendras procesas ir paraiškų vertinimui keliami reikalavimai. Antrasis dokumentas – Finansinių technologijų kredito įstaigų paraiškų gauti licenciją vertinimo vadovo projektas – skirtas pagal „fintech“ verslo modelį veikiantiems subjektams, ketinantiems teikti paraišką gauti banko veiklos licenciją. Abu vadovai parengti siekiant didinti paraiškų teikimo ir vertinimo proceso skaidrumą ir norint padėti tokių paraiškų teikėjams tinkamai pasirengti šiam procesui. Be to, vadovai padės suvienodinti licencijų vertinimą ir kartu užtikrins, kad licencijuojant naujas kredito įstaigas būtų laikomasi visų prudencinių standartų. Vadovai parengti vadovaujantis bendravimo su paraiškų teikėjais politikos gairėmis, dėl kurių susitarė ECB ir nacionalinės kompetentingos institucijos.

Licencijų išdavimas kredito įstaigoms yra viena iš esminių kiekvienos priežiūros institucijos veiklų. Bankai yra kredito įstaigos, iš žmonių priimančios indėlius ir žmonėms bei įmonėms suteikiančios paskolas. Kad būtų apsaugoti taupantieji ir bendrai visa ekonomika, įstatymais nustatyta, kad šią veiklą gali vykdyti tik banko veiklos licenciją turinčios finansų įmonės. O šias įmones prižiūri bankų priežiūrą vykdančios institucijos. Pirmoji institucija, į kurią reikia kreiptis teikiant paraišką gauti licenciją, yra atitinkama nacionalinė kompetentinga institucija. Tačiau paraiškos gauti banko veiklos licenciją vertinamos kartu su ECB – institucija, atsakinga už galutinių sprendimų dėl licencijų euro zonos bankams suteikimo, išplėtimo arba panaikinimo priėmimą.

Vertinimo metu priežiūros institucijos tikrina, ar subjektas atitinka ES ir nacionalinės teisės aktais nustatytus licencijavimo reikalavimus. Paraišką teikiantis subjektas, be kitų dalykų, turi tenkinti priežiūrinius kapitalo reikalavimus, turėti patikimą bendrojo vidaus valdymo ir rizikos valdymo sistemą, o jo valdymo organo nariai turi būti teigiami įvertinti per kompetencijos ir tinkamumo patikrinimą.

Euro zonos finansų sektoriuje atsiranda vis daugiau subjektų, veikiančių pagal technologinėmis naujovėmis – dažnai vadinamomis „fintech“ – pagrįstus verslo modelius. Šis klausimas nagrinėjamas „fintech“ kredito įstaigų paraiškų gauti licenciją vertinimo vadovo projekte.

Konsultacijos dėl abiejų vadovų vyks nuo 2017 m. rugsėjo 21 d. iki lapkričio 2 d. Vadovų projektai ir dažniausiai užduodami klausimai paskelbti bankų priežiūrai skirtoje ECB interneto svetainėje. 2017 m. spalio 26 d. savo pagrindiniame pastate Frankfurte prie Maino ECB surengs viešą svarstymą. Svarstymo transliaciją bus galima stebėti ECB bankų priežiūrai skirtoje interneto svetainėje. Šioje interneto svetainėje taip pat pateikiama išsamesnė informacija apie tai, kaip dalyvauti viešame svarstyme ir kaip teikti pastabas dėl konsultacijų dokumentų. Pasibaigus viešoms konsultacijoms, ECB paskelbs gautas pastabas kartu su konsultacijų rezultatus apibendrinančiu pareiškimu. Vėliau bus surengtos antros viešos konsultacijos dėl Paraiškų gauti licenciją vertinimo vadovo projekto priedo.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Rolfui Bendersui telefonu +49 69 1344 6925.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus