Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB Bankų priežiūra vykdo jautrumo analizę, kurioje dėmesys telkiamas į palūkanų normos pokyčių poveikį

2017 m. vasario 28 d.
  • Dėmesys telkiamas į palūkanų normos pokyčius, taikant 2016 m. Bazelio bankų priežiūros komiteto nustatytą standartą.
  • Rezultatai bus naudingi priimant priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo proceso sprendimus.
  • Neplanuojama, kad pasibaigus testavimui keisis bendra kapitalo poreikio suma.

Vykdydamas metinį priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo procesą (SREP) Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien pradeda vykdyti tiesiogiai prižiūrimų bankų bankinių knygų jautrumo analizę, dėmesį sutelkdamas į palūkanų normos pokyčius. Testavimo nepalankiausiomis sąlygomis metu ECB rinks informaciją, padėsiančią jam geriau suprasti bankų turto ir įsipareigojimų pozicijų bankinėje knygoje ir grynųjų palūkanų pajamų jautrumą hipotetiniams palūkanų normų pokyčiams. Jei nesikeis visos kitos sąlygos, bankų bendras kapitalo dydis – privalomas ir rekomenduojamas – turėtų nesikeisti.

ECB Bankų priežiūra taikys šešis hipotetinius palūkanų normos sukrėtimų scenarijus, sumodeliuotus pagal Bazelio bankų priežiūros komiteto 2016 m. balandžio mėn. paskelbtus standartus „Standartai – palūkanų normos rizika bankinėje knygoje“. Šie scenarijai apima įvairius palūkanų normos kreivės lygio ir formos pokyčius; gauti rezultatai parodys, kaip kinta ekonominė nuosavo kapitalo vertė ir prognozuojamos grynosios palūkanų pajamos pasireiškus kiekvienam iš sukrėtimų. Minėtieji sukrėtimai neturėtų būti laikomi palūkanų normos raidos euro zonoje realiomis prognozėmis.

Į testavimo rezultatus bus atsižvelgiama vykdant priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo procesą. 2017 m. priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo proceso metu sprendimai dėl priežiūrinių kapitalo reikalavimų, ypač 2 ramsčio kapitalo rekomendacijų, bus priimami atsižvelgiant ne į kiekybinius testavimo rezultatus, bet į silpnąsias bankų vietas, paaiškėjusias testavimo metu pritaikius įvairius palūkanų normos sukrėtimus.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Rolfui Bendersui tel. +49 69 1344 6925.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus