Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB paskelbė vadovo, kuriuo vienodinamas naudojimasis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra vykdant bankų priežiūrą, papildymą

2016 m. rugpjūčio 10 d.
  • ECB vadovo papildymas – reikšmingas dokumentas siekiant dar labiau suvienodinti svarbių bankų priežiūrą euro zonoje.
  • Vadovo papildymo paskelbimu baigiamos viešos konsultacijos.

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien paskelbė Vadovo dėl naudojimosi Sąjungos teisės aktuose numatytomis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra papildymą. Vadovo papildyme aprašomi aštuoni naudojimosi pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra atvejai; juo papildomas 2016 m. kovo 24 d. paskelbtas vadovas ir reglamentas.

Šiais metais ECB interneto svetainėje bus paskelbta ir suvestinė ECB vadovo dėl naudojimosi Sąjungos teisės aktuose numatytomis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra redakcija – į ją bus įtrauktas vadovo papildymas ir pozicija dėl institucinių užtikrinimo sistemų pripažinimo. Vadove nustatyta, kaip bus vienodinamas naudojimasis bankų srities teisės aktuose numatytomis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra. „Taip užbaigiama ECB bankų priežiūros vykdyta programa, kuria siekta suvienodinti naudojimąsi bankų srities Sąjungos teisės aktuose numatytomis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra“, – sakė ECB priežiūros valdybos narys Ignazio Angeloni.

Pasibaigus dėl vadovo papildymo surengtoms viešoms konsultacijoms (įskaitant ir viešą svarstymą), ECB valdančioji taryba jį patvirtino. Vadovo papildyme atsižvelgta į konsultacijų metu gautas pastabas. Jos kartu su konsultacijų rezultatus apibendrinančiu pareiškimu ir pats vadovo papildymas paskelbti ECB bankų priežiūrai skirtoje interneto svetainėje.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Utai Harnischfeger tel. +49 69 1344 6321 arba Ronan Sheridan tel. +49 69 1344 7416.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus