Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB paskelbė reglamentą ir vadovą dėl suderinto naudojimosi pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra vykdant bankų priežiūrą

2016 m. kovo 24 d.
  • ECB reglamentas ir ECB vadovas dėl pasirinkimo galimybių ir teisės veikti savo nuožiūra yra svarbūs siekiant euro zonoje suvienodinti svarbių bankų priežiūrą.
  • Reglamento ir vadovo paskelbimu baigiamos viešos konsultacijos.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) paskelbė ECB reglamentą dėl naudojimosi Sąjungos teisės aktuose numatytomis pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra ir ECB vadovą dėl Sąjungos teisės aktuose numatytų pasirinkimo galimybių ir teisės veikti savo nuožiūra. Šiais dokumentais nustatyta, kaip bus derinama naudojimosi teisės aktuose, kuriais reglamentuojama bankų veikla, numatytomis 122 pasirinkimo galimybėmis ir teise veikti savo nuožiūra tvarka. „Tai yra didžiulė pažanga siekiant euro zonos bankų sektoriuje sukurti vienodas sąlygas. Netrukus žengsime dar vieną žingsnį – pradėsime konsultacijas, kaip suvienodinti antrą, mažesnę, išrinktų pasirinkimo galimybių ir teisės veikti savo nuožiūra grupę. Taip artimoje ateityje turėtų būti baigtas Europos bankų priežiūros vykdomas pasirinkimo galimybių ir teisės veikti savo nuožiūra derinimo procesas“, – sakė ECB priežiūros valdybos narys Ignazio Angeloni.

Pasibaigus dėl Reglamento surengtoms viešoms konsultacijoms (įskaitant ir viešą svarstymą), ECB valdančioji taryba jį patvirtino. Reglamente atsižvelgta į konsultacijų metu suinteresuotųjų šalių pateiktas pastabas. Pastabos kartu su konsultacijų rezultatus apibendrinančiu pareiškimu ir ECB reglamentas skelbiami bankų priežiūrai skirtoje ECB interneto svetainėje.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Rolf Benders telefonu +49 69 1344 6925.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus