Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB papildo savo rekomendacijas bankams dėl neveiksnių paskolų

2017 m. spalio 4 d.
  • ECB teikia konsultacijoms rekomendacinio dokumento bankams apie neveiksnias paskolas (NP) priedą.
  • Priede išdėstyti priežiūriniai lūkesčiai dėl minimalaus prudencinio naujų NP padengimo atidėjiniais lygio.
  • Konsultacijos pradedamos šiandien ir vyks iki 2017 m. gruodžio 8 d. Viešas svarstymas planuojamas 2017 m. lapkričio 30 d.

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien pradeda viešas konsultacijas dėl ECB rekomendacinio dokumento apie neveiksnias paskolas (NP) priedo projekto. Šis priedas papildo 2017 m. kovo 20 d. paskelbtą rekomendacinį dokumentą nuostatomis apie atidėjinių neveiksnioms paskoloms dengti sudarymą laiku ir neveiksnių paskolų nurašymą laiku.

Priedo projekte išdėstyti kiekybiniai priežiūriniai lūkesčiai dėl minimalaus prudencinio naujų NP padengimo atidėjiniais lygio. Priežiūriniai lūkesčiai dėl prudencinio padengimo atidėjiniais bus taikomi visoms pozicijoms, naujai priskirtoms prie neveiksnių pozicijų kategorijos (pagal EBI apibrėžtį) nuo 2018 m. sausio 1 d. Bus atsižvelgiama į tai, kiek laiko paskola buvo neveiksni, ir į tai, kaip nustatoma įkaito vertė. Konkrečiau, turtu neužtikrintą naujų NP dalį bankai turėtų visiškai padengti ne vėliau kaip po 2 metų, o turtu užtikrintą dalį – ne vėliau kaip po 7 metų. Be to, bankai turi paaiškinti priežiūros institucijoms šiame dokumente išdėstytų nuostatų nesilaikymo priežastis. Atsižvelgdamas į bankų pateiktus paaiškinimus, ECB įvertins, ar būtina imtis papildomų priežiūrinių priemonių.

Siūloma, kad priedo projekte išdėstytos nuostatos būtų taikomos naujoms NP. Kalbant apie NP lygį, pažymėtina, kad ECB Bankų priežiūra pareikalavo iš didelį NP portfelį turinčių bankų per pirmą šių metų pusmetį pateikti NP strategiją ir NP lygio mažinimo tikslus. Nemažai bankų jau padarė didelę pažangą ir pateikė patikimas strategijas bei NP lygio mažinimo planus, tačiau kai kurie bankai dar turi pasistengti. ECB Bankų priežiūra ir toliau atidžiai stebės bankų pažangą mažinant NP lygį, atidėjinių neveiksnioms paskoloms dengti sudarymą bei įvairių NP strategijų raidą. Be to, iki 2018 m. pirmo ketvirčio pabaigos ECB Bankų priežiūra pateiks savo siūlymus dėl tolesnės esamo NP lygio mažinimo politikos, įskaitant atitinkamas pereinamojo laikotarpio priemones.

Vykstant viešoms konsultacijoms, 2017 m. lapkričio 30 d. ECB surengs viešą svarstymą savo patalpose Frankfurte prie Maino. Informacija, kaip užsiregistruoti dalyvauti viešame svarstyme ir kaip pateikti pastabas, paskelbta ECB interneto svetainėje. Pasibaigus viešoms konsultacijoms, ECB paskelbs gautas pastabas kartu su konsultacijų rezultatus apibendrinančiu pareiškimu.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Rolfui Bendersui telefonu +49 69 1344 6925.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai
Informavimas apie pažeidimus