Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB, kaip bankų priežiūros vykdytojas, rekomenduoja laikytis apdairios dividendų politikos ir skelbia, kad bus tikrinamas kintamasis atlygis

2015 m. sausio 29 d.

EMBARGO

Draudimas skelbti iki 2015 m. sausio 29 d., ketvirtadienio, 10.00 val. (CET)
  • Dėl esamų sudėtingų ekonominių ir finansinių sąlygų bankai, skirstydami dividendus, turėtų elgtis konservatyviai.

  • Bankai, kurie dar nėra pašalinę kapitalo trūkumo, nustatyto per 2014 m. atliktą išsamų vertinimą, dividendų skirstyti neturėtų.

  • Bankai privalo ir toliau didinti savo kapitalo bazę, kad įvykdytų 2019 metams nustatytus kapitalo reikalavimus.

  • ECB, kaip bankų priežiūros vykdytojas, skelbia, kad bus tikrinamas bankų kintamasis atlygis.

Siekdamas didinti euro zonos bankų sistemos saugumą ir patikimumą, ECB, kaip bankų priežiūros vykdytojas, šiandien paskelbė rekomendaciją bankams dėl 2014 finansinių metų dividendų paskirstymo. Be to, ECB informavo bankus, kad per ateinančius mėnesius kintamasis atlygis bus kruopščiai tikrinamas.

Rekomendacijos dėl dividendų bankams teikiamos atsižvelgiant į išsamaus vertinimo rezultatus: siekiant sustiprinti pasitikėjimą bankų sektoriumi neseniai buvo kruopščiai patikrinti didžiausių bankų balansai. Rekomendacijos parengtos susiklosčius sudėtingoms makroekonominėms ir finansinėms aplinkybėms, neigiamai veikiančioms bankų pelningumą ir pajėgumą kaupti kapitalą.

ECB priežiūros valdybos pirmininkė Danièle Nouy sakė: „Bankai dividendų paskirstymo politiką turi grįsti konservatyviomis ir apdairiomis prielaidomis, kad ir atlikę išmokėjimus jie galėtų visiškai tenkinti esamus kapitalo reikalavimus ir pasirengti tenkinti dar griežtesnius kapitalui keliamus reikalavimus“.

ECB raštu tiesiogiai kreipėsi į svarbius bankus su konkrečiomis rekomendacijomis dėl dividendų už 2014 finansinius metus mokėjimo 2015 metais. Be to, ECB pareikalavo, kad nacionalinės priežiūros institucijos šias rekomendacijas parengtų mažiau svarbiems bankams, kuriuos šios institucijos prižiūri tiesiogiai.

Jau dabar pagal Kapitalo reikalavimų reglamentą ir direktyvą (KRD IV) bankai privalo turėti tam tikrą kapitalą. Be to, jie turi ir toliau rengtis, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. (po pereinamojo laikotarpio) galėtų visiškai tenkinti KRD IV reikalavimus.

ECB bankus skirsto į tris kategorijas vadovaudamasis rizikos vertinimo principu.

  • Bankai, kurie 2014 m. gruodžio 31 d. yra visiškai įvykdę kapitalo reikalavimus, o jų kapitalo pakankamumo koeficientas yra nustatyto lygio (pagal 2019 m. sausio mėn. reikalavimus), dividendus turėtų skirstyti laikydamiesi konservatyvios politikos, kad, net ir pablogėjus ekonominėms ir finansinėms sąlygoms, jie ir toliau atitiktų visus reikalavimus.

  • Bankai, kurie 2014 m. gruodžio 31 d. yra visiškai įvykdę kapitalo reikalavimus, bet jų kapitalo pakankamumo koeficientas dar nėra nustatyto lygio (pagal 2019 m. sausio mėn. reikalavimus), dividendus turėtų skirstyti laikydamiesi konservatyvios politikos, tačiau turi užtikrinti, kad tai netrukdys pasiekti nustatyto kapitalo pakankamumo koeficiento lygio.

  • Bankai, kuriems pagal 2014 m. vykdyto išsamaus vertinimo rezultatus dar trūksta kapitalo arba kurie dar nėra įvykdę kapitalo reikalavimų, dividendų skirstyti neturėtų.

Bankai, kurių dividendų paskirstymo politika neatitinka ECB rekomendacijos, privalo pateikti papildomos informacijos ir išsamiai paaiškinti priežastis. Be to, jie turi ECB pateikti planus, kaip jie ketina pasiekti reikalaujamą kapitalo pakankamumo koeficiento lygį. Tuomet ECB, kaip bankų priežiūros vykdytojas, įvertins gautą informaciją ir, prireikus, priims atskirus sprendimus pagal Priežiūrinio tikrinimo ir vertinimo procesą („PTVP sprendimas“).

ECB taip pat informavo bankus, kad atidžiai analizuos jų taikomą kintamojo atlygio politiką. Ją vertindamas ECB atsižvelgs į bankų kapitalo būklę, nes kintamasis atlygis turėtų atitikti banko pajėgumą išlaikyti patikimą kapitalo bazę.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Utai Harnischfeger, tel. +49 69 1344 6321.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai