Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB pradeda konsultacijas dėl vadovo dėl patikrinimų vietoje ir vidaus modelių tikrinimo

2017 m. liepos 27 d.
  • Patikrinimai yra vienas svarbiausių bankų priežiūros įrankių.
  • ECB vadovo dėl patikrinimų vietoje projektas pateiktas konsultacijoms.
  • Konsultacijos pradedamos šiandien ir vyks iki 2017 m. rugsėjo 15 d.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) pradeda viešas konsultacijas dėl vadovo dėl patikrinimų vietoje ir vidaus modelių tikrinimo projekto. Visame pasaulyje patikrinimai yra vienas svarbiausių bankų priežiūros įrankių. Vadovas parengtas glaudžiai bendradarbiaujant su nacionalinėmis kompetentingomis institucijomis. Juo siekiama paaiškinti, kaip ECB Bankų priežiūra vykdo bankų patikrinimus, ir pristatyti naudingą dokumentą bankams, kurie bus tikrinami.

Banko patikrinimo tikslas – atlikti išsamią įvairių rizikų, vidaus kontrolės sistemų, verslo modelių ar valdymo analizę. Patikrinimo aprėptis ir terminai nustatomi iš anksto, jis vykdomas tikrinamo banko arba susijusio juridinio subjekto patalpose. Tai turėtų būti intervencinė priemonė, bet taikoma vadovaujantis proporcingumo principu ir siekiant pateikti išsamią tikrinamo banko būklės apžvalgą bei perspektyvų analizę. Vadove paaiškinta bendra patikrinimo schema, aprašomi konkretūs patikrinimo etapai ir nustatomi patikrinimų principai, kurių turi laikytis ir banko, ir patikrinimą atliekantys darbuotojai.

Konsultacijos dėl šio dokumento pradedamos šiandien ir bus baigtos 2017 m. rugsėjo 15 d. Atitinkamus dokumentus – vadovo projektą ir DUK – rasite bankų priežiūrai skirtoje ECB interneto svetainėje.

Joje rasite ir informaciją, kaip pateikti komentarus. Pasibaigus viešoms konsultacijoms, ECB paskelbs gautas pastabas ir jas apibendrinantį pareiškimą.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Rolfui Bendersui telefonu +49 69 1344 6925.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai