Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

2015 m. lapkričio mėn. ECB pabaigs išsamų devynių bankų vertinimą

2015 m. spalio 9 d.
  • Lapkričio mėnesį bus paskelbti 2015 m. išsamaus bankų vertinimo individualūs ir suvestiniai rezultatai.
  • 2014 m. išsamus vertinimas – veiksminga priemonė kapitalo trūkumui, nustatytam per praėjusių metų vertinimą, šalinti.

ECB bankų priežiūros srities darbuotojai šiuo metu atlieka metinį išsamų devynių bankų vertinimą, kurį ECB buvo suplanavęs pirmąjį šių metų pusmetį. 2014 m. aštuoniems iš devynių bankų išsamus vertinimas nebuvo atliktas.

Išsamų vertinimą – jį sudaro turto kokybės peržiūra (TKP) ir bankų testavimas nepalankiausiomis sąlygomis – ECB atlieka pagal pernai taikytą metodiką. Vienam bankui atliekamas tik nuo pernai atidėtas testavimas nepalankiausiomis sąlygomis. Individualūs bankų vertinimo rezultatai bus paskelbti naudojant standartinę formą, panašią į naudotą išsamiam vertinimui 2014 m.

Penki iš vertinamų bankų 2014 m. tapo svarbiomis kredito įstaigomis pagal BPM reglamentą, todėl, kaip numatyta šiame reglamente, dabar juos tiesiogiai prižiūri ECB. Bankas priskiriamas svarbiems, kai jo viso turto vertė viršija 30 mlrd. eurų arba 20 % atitinkamos valstybės narės BVP arba kai jis tampa vienu iš trijų sistemiškai svarbiausių bankų toje dalyvaujančioje valstybėje narėje.

Kiti keturi bankai gali tapti svarbiais 2016 m. sausio mėnesį, todėl dabar yra vertinami. Daugiau informacijos apie vertinamus bankus pateikta čia.

Per 2014 m. išsamų vertinimą (jo metu buvo patikrinta 130 įstaigų būklė dar prieš ECB pradedant vykdyti tiesioginę bankų priežiūrą) nustatyta, kad 25 bankams trūko 25 mlrd. eurų kapitalo ir užfiksuota, kad 13 iš jų vis dar trūko kapitalo po to, kai 2014 m. buvo imtasi veiksmų trūkumui sumažinti.

Išsamus vertinimas yra paveikus būdas skatinti minėtus 13 bankų imtis veiksmų 1 lygio nuosavo kapitalo (angl. CET 1) lygiui didinti ir paraginti daugiau vertinime dalyvavusių bankų spręsti per TKP nustatytus nepakankamos kokybės klausimus. Pažymėtina, kad bankai jau ėmėsi priemonių, pavyzdžiui, pardavė turto, pritraukė kapitalo, atliko restruktūrizavimą, taip pat gerino rizikos valdymą ir rizikos ribojimu pagrįstos apskaitos procedūras.

ECB tęsia kasdienį šių ir visų kitų tiesiogiai prižiūrimų bankų priežiūros darbą siekdamas užtikrinti, kad jie turėtų pakankamai kapitalo ir kad riziką vertintų atsižvelgdami į ateities perspektyvas.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Ronan Sheridan, tel. +49 69 1344 7416.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai