Gyakori kérdések
... a felügyeleti díj kiszámításáról és a díjfizetői elérhetőségekről
A következő díjfizetési időszakra érvényes éves felügyeleti díjat a honlap Díjbecslő menüpontja alatt elhelyezett eszközzel lehet megbecsülni. Az eszközt évente aktualizáljuk a legfrissebb adatokkal. Felhívjuk a figyelmet, hogy a becslés csak tájékoztató jellegű, és eltérhet a tényleges díjtól.
A valamely felügyelt csoportba tartozó díjfizető intézmények egyetlen szervezetet jelölnek ki, hogy az az egész csoport nevében díjfizetőként eljárjon. Ennek módja, hogy az EKB részére aláírt értesítést küldenek postán vagy e-mailben. Az új díjfizető kijelölésének zárónapja az adott év szeptember 30-a azért, hogy biztosítsuk a zökkenőmentes díjfizetési folyamatot.
Díjfizetői értesítőlapA díjfizetői adatok aktualizálásának határideje az adott év szeptember 30-a. Azok a díjfizetők, akik már megadták az elérhetőségi adataikat, csak változás esetén kötelesek aktualizálni azokat. Szíveskedjenek elolvasni az adatvédelmi nyilatkozatot.
Kérjük, hogy elérhetőségi adataikat kizárólag az EKB internetes portálján adják meg. Az EKB dolgozóinak ugyanis nincs hozzáférésük a portálon az egyes bankok fiókjaihoz, ezért nem tudják az adatokat a bank nevében módosítani. Az EKB olyan e-mail-cím megadását ajánlja, amely valamely osztályhoz vagy csoporthoz, nem pedig egy adott személyhez tartozik, hogy személyi változás esetén is akadálytalanul tudjon a díjfizetővel kommunikálni.
Amennyiben nem kapták meg a felhasználói azonosítót és a jelszót, vagy szeretnék megváltoztatni a díjfizető nevét, szíveskedjenek kapcsolatba lépni a díjfizetési csoporttal, lehetőség szerint e-mailben a következő e-mail-címen: SSM-fee-enquiries@ecb.europa.eu.
Adatvédelmi nyilatkozatIgen, a díjfizetők kötelesek minden egyes díjfizetési időszakban szeptember 30-áig értesíteni az EKB-t az elérhetőségükben történt változásról.
Abban az esetben, ha a csoportszerkezet módosulása miatt a csoport vagy a díjfizetőnek kijelölt leányvállalat vezetője is megváltozott, erről új díjfizetői értesítőlapon kell tájékoztatni az EKB-t. Egyéb csoportbeli változásról nem kell beadni új díjfizetői értesítőlapot.
A díjfizetők kötelesek az értesítőlapot a tárgyév szeptember 30-áig leadni, hogy a díjfizetési folyamat akadálytalan legyen.
Egy bank helyzetének megváltozása hatással lehet a fizetendő éves felügyeleti díj kiszámítására. Szíveskedjenek e-mailben értesíteni a díjfizetési csoportot a bankjuk helyzetének bármilyen változásáról. Munkatársaink tájékoztatni fogják Önöket a konkrét esetben követendő eljárásról.
Annak az újonnan engedélyezett banknak, amely egy az európai bankfelügyeletben részt vevő országban található és nem tagja egyetlen meglévő felügyelt csoportnak sem, éves felügyeleti díjat kell fizetnie. A fizetendő összeget az alapján állapítjuk meg, hogy a díjfizetési időszakban hány teljes hónapon át tartott a bank felügyelete.
Szíveskedjenek tájékoztatni az EKB-t az illetékes személy, illetve lehetőség szerint osztály elérhetőségi adatairól, különös tekintettel az e-mail-címre, és az EKB tájékoztatást ad a következő lépésekről.
SSM-fee-enquiries@ecb.europa.euAmennyiben a bankjuk a jelentős felügyelt csoport általi felvásárlás előtt kevésbé jelentős, egyedülálló hitelintézet volt, elképzelhető, hogy a változás kihat a felügyeleti díjra. Általánosságban, felvásárlás után az éves felügyeleti díjat azon teljes hónapok száma alapján számítjuk ki, amelyek alatt a felügyelt szervezet kevésbé jelentős, önálló hitelintézet volt (az EKB felügyeleti díjakról szóló rendelete 7. cikkének (1) bekezdése).
A díj kiszámítása az európai bankfelügyeletben részt vevő országokban a legmagasabb konszolidációs szinten történik. Amikor tehát a hitelintézet egy az európai bankfelügyeletben részt vevő országban székhellyel rendelkező felügyelt csoport része, csoportszinten egyetlen díjat számítunk és szabunk ki.
Szíveskedjenek e-mailben értesíteni a díjfizetési csoportot a bankjuk helyzetének bármilyen változásáról. Munkatársaink megvizsgálják az ügyet, és tájékoztatják a konkrét esetben követendő eljárásról.
...a díjtényezők benyújtásának módjáról
Az EKB felel az egész egységes felügyeleti mechanizmus hatékony és következetes működéséért, azaz a közvetlen felügyelete alatt álló jelentős és a közvetett felügyelete alatt álló kevésbé jelentős bankokért is. Ebből következően minden felügyelt bank köteles felügyeleti díjat fizetni.
Az éves felügyeleti díjat az EKB által felügyelt összes banknál a konszolidáció legmagasabb szintjén számítjuk ki az előző díjfizetési időszakban december 31-én vagy az alábbi példákban bemutatott megfelelő referenciadátum szerint érvényes díjtényezők alapján.
Az EKB a legtöbb felügyelt banknál újra felhasználja a FINREP- és COREP-adatokat a díjtényezők meghatározásához.
Ugyanakkor a következő két kategóriába sorolt bankoknak továbbra is külön adatgyűjtés révén kell beadniuk a díjtényezőket: i. azon csoportok, amelyek kizárják a mechanizmusban részt nem vevő tagállamokban létrehozott leányvállalataik eszközállományát, illetve kockázati kitettségének összegét; és ii. az európai bankfelügyeletben részt vevő országokban létrehozott fióktelepek, amelyeket a mechanizmusban részt nem vevő tagállamokbeli olyan hitelintézetek alapítottak, amelyek nem állnak az EKB FINREP-rendeletének hatálya alatt.
Azoknak a díjfizetőknek, akiknek továbbra is be kell adniuk a díjtényezőket, a megfelelő információkat az illetékes nemzeti hatósághoz kell benyújtaniuk az EKB díjtényezőkről szóló határozatának mellékleteiben található táblák felhasználásával.
A díjtényezőket a folyó év november 11-én, illetve ha az nem munkanap, akkor a következő munkanapon záróráig kell beadni; a referenciadátum az előző év december 31-e vagy a megfelelő referencianap; lásd az alábbi példát. A díjfizetési felhívásokat a díjfizetési időszakot követő év első hat hónapjában kell kibocsátani.
A díjtényezőket az illetékes nemzeti hatósághoz kell benyújtani, az EKB díjtényezőkről szóló határozatának mellékleteiben található táblák alkalmazásával. Ezeket a megadott útmutató szerint kell kitölteni, amely a könyvvizsgálói hitelesítésről, a vezetői ellenjegyző nyilatkozatról és ezek határidejéről is tájékoztat.
Nem. Igaz ugyan, hogy az EKB felügyeleti díjakról szóló rendelete értelmében választhatják a mechanizmusban részt nem vevő, valamint az Európai Unión kívüli országokban alapított leányvállalatok eszközeinek kihagyását, ez az opció az érintett felügyelt csoportoknak kedvez, mivel így csökkenhet az egyébként általuk fizetendő éves felügyeleti díj. Ha azonban a számítás terhe meghaladja az éves felügyeleti díjban várható megtakarítást, akkor a felügyelt csoport számára hatékonyabb lehet a szóban forgó eszközök figyelembevétele.
A zökkenőmentes adatgyűjtés érdekében meg kell állapítani, mely olyan csoport szándékozik a kapcsolódó eszközállományát, illetve teljes kockázati kitettségét kihagyni a díjtényezőiből, amelynek a mechanizmusban részt nem vevő tagállamban vagy harmadik országban van leányvállalata. Azoknak a csoportoknak, amelyek ki kívánják zárni ilyen eszközeiket, illetve kockázati kitettségüket, az EKB online portálján keresztül kell értesíteniük az EKB-t a díjfizetési időszakon belül szeptember 30-ig.
Az EKB felügyeleti díjakról szóló rendeleteNem, az éves felügyeleti díjat csak azokra az európai bankfelügyeletben részt vevő országokban alapított bankfiókokra állapítjuk meg, amelyeknek az anyabankját olyan tagállamban alapították, amely nem vesz részt a mechanizmusban. Például egy az európai bankfelügyeletben részt vevő országban (pl. Németországban) lévő uniós fióktelepnek meg kell fizetnie az EKB részére a felügyeleti díjat akkor, ha az anyabankját a mechanizmusban részt nem vevő tagállamban alapították. Előfordulhat, hogy az anyabank az illetékes (pl. svéd) nemzeti hatóság felügyelete alá tartozik, következésképpen ez a hatóság is beszedhet tőle díjat. Ez a kötelezettség azonban független az uniós fióktelepnek az EKB irányába teljesítendő felügyeleti díj megfizetésére vonatkozó kötelezettségétől.
Ezzel kapcsolatban kérjük, vegyék figyelembe, hogy:
- az ugyanazon hitelintézet által az európai bankfelügyeletben részt vevő ugyanazon országban alapított két vagy több díjfizető fióktelepet egyetlen fióktelepnek tekintjük;
- az ugyanazon hitelintézet által az európai bankfelügyeletben részt vevő más-más országokban (pl. Belgiumban és Németországban) alapított díjfizető fióktelepeket ugyanakkor nem tekintjük egyetlen fióktelepnek;
- az európai bankfelügyeletben részt vevő ugyanazon országban található fióktelep és leányvállalat esetében két külön felügyeleti díjat vetünk ki.
Az európai bankfelügyeletben részt vevő egy vagy több országban működő felügyelt csoportoknak csak egyetlen adatszolgáltatást kell teljesíteniük az európai bankfelügyeletben részt vevő országok tekintetében legmagasabb konszolidációs szinten. Egyetlen felügyeleti díj kerül kiszámításra.
A bankcsoportokra vonatkozó eljárásHa a díjfizető elmulasztja a díjtényezők beadását, az EKB maga határozza meg a hiányzó díjtényezőket vagy az EKB-nál rendelkezésre álló FINREP- és/vagy COREP-adatok felhasználásával, vagy a rendelkezésre álló információk alapján. Az adatszolgáltatás elmulasztása az EKB felügyeleti díjakról szóló rendelete megszegésének minősül, és szankciót vonhat maga után.
Az EKB díjtényezőkről szóló határozataHa az illetékes nemzeti hatóság közvetítésével külön díjtényezőtáblákat adtak be, akkor a 15 napos visszajelzési időszakban ugyanolyan formátumban és ugyanazon a csatornán újra benyújthatják az adatokat. Ha az EKB a díjtényezőket a FINREP- és COREP-adatok alapján határozta meg, és az internetes portálon elérhető, a teljes kockázati kitettségre és a teljes eszközállományra vonatkozó értékek már elévültek, akkor a nemzeti illetékes hatóságukon keresztül újra beküldhetik a FINREP- és COREP-jelentéseiket a 15 napos visszajelzési időszakban. Megjegyzendő, hogy a FINREP- és COREP-adatok a 15 napos visszajelzési időszak után módosulhatnak. Ami azonban a díj kiszámításának célját illeti, amennyiben felhasználták az adatokat a díjfizetési időszakra vonatkozó felügyeleti díj kiszámításához, a jövőbeli módosulásokat nem vesszük figyelembe, és nem kerül sor a felügyeleti díj újraszámítására.
Az EKB díjtényezőkről szóló határozata a két díjtényező, azaz a teljes kockázati kitettség és a teljes eszközállomány kiszámításához alkalmazandó módszertant és eljárásokat határozza meg.
Igen. Azokat a fióktelepeket, amelyeket az európai bankfelügyeletben részt vevő valamely országban a mechanizmusban részt nem vevő tagállamban létrehozott hitelintézetek alapítottak, az EKB felügyeli (a kevésbé jelentős hitelintézetek esetében közvetett módon), és azok kötelesek felügyeleti díjat fizetni. Jelentőségüktől függően az említett fióktelepek közvetlen felügyeletét vagy az EKB, vagy az illetékes nemzeti hatóság látja el. Így, hacsak nem tartoznak az EKB FINREP-rendeletének hatálya alá, kötelesek díjtényezőket szolgáltatni az EKB-nak, amelyeket az éves felügyeleti díj meghatározásához használnak fel.
SSM-keretrendeletAz EKB felügyeleti díjakról szóló rendelete 7. cikkének megfelelően, amikor a felügyelt szervezet csak a díjfizetési időszak egy részében áll felügyelet alatt, az éves felügyeleti díjat azon teljes hónapok száma alapján számítjuk ki, amikor a díjfizetési időszak alatt a szervezet felügyelet alatt állt. A 2024-es díjfizetési időszakra vonatkozóan a felügyelt szervezetek díjtényezőire alkalmazandó referencianap 2023. december 31., a felügyeleti díjakról szóló rendelet 10. cikke (3) bekezdésének ba) pontjával összhangban. Ezért a felügyeleti díjat 2024 januárjára állapítjuk meg.
Az EKB felügyeleti díjakról szóló rendelete 7. cikkének megfelelően, amikor a felügyelt szervezet csak a díjfizetési időszak egy részében áll felügyelet alatt, az éves felügyeleti díjat azon teljes hónapok száma alapján számítjuk ki, amikor a díjfizetési időszak alatt a szervezet felügyelet alatt állt. A 2024-es díjfizetési időszakra vonatkozóan a felügyelt szervezetek díjtényezőire alkalmazandó referencianap 2023. december 31., a felügyeleti díjakról szóló rendelet 10. cikke (3) bekezdésének ba) pontjával összhangban. A felügyeleti díjat ezért a 2024. január és március közötti időszakra határozzuk meg.
Az EKB felügyeleti díjakról szóló rendeleteA felügyeleti díjakról szóló rendelet 10. cikke (3) bekezdése bc) pontjának megfelelően azon díjfizetők esetében, amelyeket egy adott évben január 1. után, de ugyanazon év október 1-je előtt alapítottak, a díjtényezőkre vonatkozó referencianap annak a negyedévnek a vége lesz, amelyben a díjfizetőt létrehozták. Például egy 2024. április 1-jén alapított szervezet esetében a referenciadátum 2024. június 30.
Az EKB felügyeleti díjakról szóló rendelete 10. cikke (3) bekezdésének bb) pontjával összhangban, amennyiben valamely felügyelt szervezet a naptári évtől eltérő számviteli év alapján állítja össze az éves beszámolót, ideértve a konszolidált éves beszámolót is, a teljes eszközállomány vonatkozásában a referencia-időpont az előző díjfizetési időszaknak megfelelő számviteli év vége. Például egy olyan szervezet esetében, amely március 31-én zárja a számviteli évet, a 2024-es díjfizetési időszak esetében a teljes eszközállományára vonatkozó referencianap 2023. március 31. A szervezet teljes kockázati kitettségére vonatkozó referencianapot nem befolyásolja a szokásostól eltérő számviteli év vége, és ugyanezen díjfizetési időszakban az még mindig 2023. december 31. lenne.
Az EKB felügyeleti díjakról szóló rendeleteNem szükségképpen. Az EKB FINREP-rendeletének hatálya alá tartozó fióktelepek esetében az EKB határozza meg a díjtényezőket a prudenciális célú adatszolgáltatásban szereplő teljes eszközállomány alapján. Azoknál a fióktelepeknél, amelyeknek kötelező beadniuk díjtényezőtáblát, a teljes eszközállománynak meg kell egyeznie a felügyeleti díjakról szóló EKB-rendelet 2. cikke (12) bekezdésének b) pontjában meghatározott teljes eszközállomány-összeggel. Ezért a mechanizmusban részt nem vevő tagállamban alapított hitelintézet fióktelepének a teljes eszközállományról olyan adatot kell az EKB-val közölnie, amelyet az Európai Parlament és a Tanács 1606/2002/EK rendeletének megfelelően az Unióban alkalmazandó IFRS nemzetközi beszámoló-készítési standardok szerinti könyvvizsgált legfrissebb éves beszámolóból meghatározott teljes eszközállomány alapján számol ki; amennyiben ilyen éves beszámoló nem áll rendelkezésre, az adott ország hatályos számviteli törvényei szerint készült éves beszámolót kell a célra felhasználni. Az éves beszámolót nem készítő díjfizető fióktelepek esetében a teljes eszközállományon azt a teljes eszközértéket értjük, amelyet a 468/2014/EU rendelet (EKB/2014/17) 51. cikke (5) bekezdése alapján határoznak meg, azaz statisztikai adatokat. A teljeseszközállomány-adatokat prudenciális célból önkéntes alapon jelentő fióktelepek a fenti értéket felhasználhatják a teljes eszközállomány díjtényezőjének meghatározásához. Az EKB ugyanakkor nem használja fel újra az önkéntesen beadott adatokat a díjtényező meghatározására, és változatlanul szükség van a díjtényezőtábla beadására.
Nem szükségképpen. A díjfizető fióktelep teljes eszközállományának könyvvizsgálói hitelesítése helyett a fióktelep vezetője, vagy a vezető távollétében a díjfizető fióktelepet létrehozó hitelintézet vezetősége az illetékes nemzeti hatóságnak benyújtott vezetői levélben hitelesíti a díjfizető fióktelep teljes eszközállományát. Mellékeljük a vezetői levélhez a sablont.
Ez a kivétel csak a díjfizető fióktelepekre vonatkozik, nem pedig azokra a díjfizető szervezetekre, amelyek az EKB díjtényezőkről szóló határozata 3. cikke (2) bekezdésének b) pontja alapján pénzügyi kimutatásaikat könyvvizsgálóval kötelesek hitelesíttetni.
...a felügyeleti díj befizetési módjáról
Az EKB internetes portálján keresztül, elektronikus formában juttatja el a díjfizetőkhöz a díjfizetési felhívást. A kibocsátás várható napja a soron következő díjfizetési időszak második negyedéve. A 2023-as díjfizetési időszakra tehát ez az időpont 2024 második negyedévére esik. Az EKB a megfelelő levél (díjfizetési felhívás, emlékeztető vagy kamatlevél) feltöltéséről automatikus e-mailben küld értesítést az online portálon megadott preferált (elsődleges) e-mail-címre.
Azoknál a díjfizetőknél, akik a szoros együttműködés keretében részesei az európai bankfelügyeletnek, az illetékes nemzeti hatóság díjfizetési felhívást ad ki.
Amennyiben a megjelölt időszak végéig nem kaptak díjfizetési felhívást, szíveskedjenek e‑mailben megkeresni a díjfizetési csoportot.
SSM-fee-enquiries@ecb.europa.euA fizetési adatok mindig az adott irat második oldalán vannak feltüntetve. Amennyiben a fizetési adatokkal kapcsolatban további információkra van szükségük, írjanak e-mailt a díjfizetési csoportnak.
SSM-fee-enquiries@ecb.europa.euA héairányelv (2006/112/EK) 13. cikke értelmében a felügyeleti díj köztehernek tekintendő, ezért héamentes. Az EKB uniós intézményként nem köteles héa vagy vállalkozási jövedelemadó fizetése céljából regisztrálni magát, ezért nem is rendelkezik adóazonosító számmal.
A nemzeti felügyeleteknek fontos szerepük van az egységes felügyeleti mechanizmus keretében folyó bankfelügyeletben.
Felügyeleti költségeiket ugyanakkor nem vesszük figyelembe az EKB felügyeleti díjának kiszámítása során. Következésképpen továbbra is jogukban áll az adott tagállam törvényeivel összhangban díjat kivetni. Az országos felügyeleti díjjal kapcsolatos kérdéseiket közvetlenül az illetékes nemzeti hatóságnál levő kapcsolattartónak kell feltenni.
Nemzeti felügyeletekAz EKB csak az egységes felügyeleti mechanizmusért felel (az egységes szanálási mechanizmusért nem). A két intézmény független egymástól. Az ESZT számlázásával kapcsolatos kérdéseikkel szíveskedjenek az ESZT kapcsolattartójához vagy közvetlenül a nemzeti szanálási szervekhez fordulni.
Igen, sőt, az EKB a SEPA-beszedést ajánlja fizetési módként. Ez a fizetési mód garantálja ugyanis, hogy a díjat időben befizessék, ennélfogva elkerülhető az esetleges késedelmi kamat felszámolása. Amennyiben ezt a fizetési módot választják, az internetes portálon megadhatják a banki adatokat, és kinyomtathatják a csoportos beszedési megbízást. Az eredeti változatot aláírás után szíveskedjenek EKB-nak a megbízáson feltüntetett címre, vagy szkennelve az SSM-fee-enquiries@ecb.europa.eu e-mail-címre elküldeni.
Az esedékességi napot megelőző 14. napig fizethetnek banki átutalással, de ez nem kötelező. Amint elkezdjük a beszedési művelet előkészítését, értesítést kapnak arról, hogy pontosan melyik az a nap, amikortól már ne utaljanak. A kettős kifizetések elkerülése érdekében kérjük, tartsák be ezt a határidőt!
A díjfizetési felhívásban esetlegesen előforduló tárgyi tévedésekkel kapcsolatban vagy egyéb kérdés esetén szíveskedjenek a díjfizetési csoporthoz fordulni.
SSM-fee-enquiries@ecb.europa.euEz nem érinti a díjfizető fellebbezési jogát, amellyel a felülvizsgálati testület előtt a díjfizetési felhívással kapcsolatban élhet. A fellebbezést a díjfizetési felhívás kézhezvételétől számított egy hónapon belül be kell nyújtani.
Felülvizsgálati TestületA felügyeleti hatáskörben hozott EKB-határozatok emellett még az EU Bíróságánál is megtámadhatók.
Visszajelzéseket tartalmazó nyilatkozatA díjak befizetése a díjfizetési felhívás kibocsátásától számított 35 napon belül esedékes.
Amennyiben a felügyelt szervezet a díjat csak részben vagy egyáltalán nem fizeti be, úgy az EKB-nak jogában áll a díjhátralékra napi kamatot felszámítani.
Az éves kamat az EKB irányadó refinanszírozási műveletekre kiszabott kamatlábának 8 százalékponttal megnövelt értékében van megállapítva, és az esedékesség napjától a díjhátralék EKB bankszámláján való jóváírásának napját megelőző napig számítjuk fel.
Az EKB felügyeleti díjakról szóló rendelete...az internetes portállal kapcsolatos technikai problémákról
A jelszó visszaállításához kattintsanak az „Új jelszó igénylése” hivatkozásra, majd adják meg a felhasználónevüket és a regisztrált e‑mail-címet (amelyet a kommunikációhoz előnyben részesített, az EKB értesítéseinek fogadására szolgáló e-mail-címként jelöltek meg). Ha továbbra is technikai problémát tapasztalnak, küldjenek e‑mailt az SSM-fee-enquiries@ecb.europa.eu címre.
Az internetes portál kizárólag a következő böngészőkkel kompatibilis: Google Chrome (legújabb verzió), Microsoft Edge (legújabb verzió), Mozilla Firefox (legújabb verzió). Javasoljuk továbbá a böngészőben tárolt sütik törlését.
Ha a fentiek betartása ellenére is technikai problémák merülnek fel, szíveskedjenek azokat e-mailben jelezni.
SSM-fee-enquiries@ecb.europa.euKüldjék el e-mailben a hibáról készített képernyőképet, illetve a kérdéses IBAN-számot a díjfizetési csoport részére. A csoport felveszi a bank kódját az EKB rendszerébe, ezt követően pedig ismételten megadhatják az IBAN-számot az online portálon.
SSM-fee-enquiries@ecb.europa.euNem, csak a preferáltként megjelölt e-mail-címre küldünk díjértesítést. Szíveskedjenek ellenőrizni az online portálon, és szükség esetén preferenciát váltani. Amennyiben még nem kaptak díjfizetési értesítést, szíveskedjenek kapcsolatba lépni díjfizetési csoportunkkal az alábbi e-mail-címen. Az EKB olyan e-mail-cím megadását javasolja, amely valamely osztályhoz vagy csoporthoz, nem pedig egy adott személyhez tartozik, hogy személyi változás esetén is akadálytalanul tudjunk Önökkel kommunikálni.
SSM-fee-enquiries@ecb.europa.euAz EKB online portáljának alapértelmezett nyelve az angol. Bejelentkezéskor azonban a felhasználók kiválaszthatják az általuk előnyben részesített hivatalos uniós nyelvet az európai bankfelügyeletben részt vevő országok nyelvei közül.
Ezenkívül a díjfizetők azt a nyelvet is kiválaszthatják, amelyen a díjfizetési felhívást és a kapcsolódó levelezést szeretnék megkapni. Az online portálra való belépést követően a felhasználók megtekinthetik az útmutatót, ahol instrukciókat találnak a levelezés nyelvének megadásával kapcsolatban.
A SEPA szerinti beszedési alapkonstrukcióra vonatkozó űrlapot is minden euroövezeti nyelven közzétesszük az EKB bankfelügyeletének honlapján.
Kérjük, hogy további kérdéseikkel szíveskedjenek közvetlenül az EKB díjfizetési csoportjához fordulni, vagy kérdezzenek az ECBot nevű próba chatbottól. Az ECBot megnyitható a felügyeleti díjról szóló bármely weboldalról a jobb alsó sarokban található ikonra kattintva.