Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
  • PAZIŅOJUMS PRESEI

ECB dod norādījumu valsts uzraudzības iestādei noteikt maksājumu ierobežojumus attiecībā uz "ABLV Bank"

2018. gada 19. februārī
  • Lēmums tika pieņemts pēc bankas finansiālā stāvokļa būtiskas pasliktināšanās.
  • Uzraudzības iestādes iejaukšanās bija nepieciešama, lai stabilizētu naudas plūsmu.
  • "ABLV Bank" meklē risinājumus, lai novērstu līdzekļu trūkumu.

Pēc Eiropas Centrālās bankas (ECB) pieprasījuma Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) noteikusi "ABLV Bank" maksājumu ierobežojumus. Tas nozīmē, ka uz laiku un līdz turpmākam paziņojumam "ABLV Bank" tiek piemērots aizliegums veikt jebkurus maksājumus par tās finanšu saistībām. Šis aizliegums ir stājies spēkā.

Pēdējās dienās bankas finansiālais stāvoklis būtiski pasliktinājies. Šis lēmums pieņemts pēc tam, kad ASV Valsts kases Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija 13. februārī nāca klajā ar paziņojumu, ka tā ierosinās atzīt "ABLV Bank" par iestādi, kas tiek tieši turēta aizdomās par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju saskaņā ar USA PATRIOT likuma 311. iedaļu.

Tika uzskatīts, ka nepieciešams noteikt maksājumu ierobežojumus, ņemot vērā, ka banka sadarbojas ar Latvijas centrālo banku un iestādēm, lai rastu pašreizējās situācijas risinājumu.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Ronana Šeridana (Ronan Sheridan; tālr. +49 69 1344 7416).

Piezīme.

"ABLV Bank" atrodas ECB uzraudzībā kopš 2014. gada novembra, jo tā ir viena no trim lielākajām Latvijas kredītiestādēm, vērtējot pēc kopējiem aktīviem un atbilstoši VUM regulai.

Saskaņā ar Latvijas Kredītiestāžu likuma 113. panta 1. daļas 4. punktu kompetentā uzraudzības iestāde ir tiesīga noteikt maksājumu ierobežojumus. Tā rezultātā pēc svētdien, 18. februārī pieņemtā ECB lēmuma ECB deva norādījumu FKTK uz laiku noteikt "ABLV Bank" aizliegumu veikt jebkurus maksājumus par tās finanšu saistībām.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem
Trauksmes celšana