2 ramsčio sverto koeficiento reikalavimas
Banko sverto koeficientas apskaičiuojamas 1 lygio kapitalą dalijant iš jo bendro sverto koeficiento pozicijos mato, apimančio banko turtą ir nebalansinius straipsnius, nepriklausomai nuo jų rizikingumo. Kadangi sverto koeficientas nėra vertinamas pagal riziką, 3 % sverto koeficiento reikalavimas, 2021 m. birželio 28 d. tapęs privalomu visiems bankams, yra paprasta užtikrinimo priemonė, padedanti vykdyti pagal riziką įvertinto kapitalo reikalavimus.
Jeigu ECB Bankų priežiūros tarnyba nustato, kad kuris nors prižiūrimas bankas patiria padidėjusią pernelyg didelio sverto riziką, tam bankui be 3 % reikalavimo gali būti nustatytas 2 ramsčio sverto koeficiento reikalavimas. Taip siekiama kontroliuoti sverto koeficiento riziką, kuri gali kilti, jei bankas pernelyg daug naudojasi išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, vertybinių popierių įsigijimo finansavimo sandoriais ir nebalansiniais straipsniais, taip pat jei užsiima reglamentavimo arbitražu ir teikia nesutartinę finansinę pagalbą.
2 ramsčio sverto koeficiento reikalavimas, kaip ir 2 ramsčio kapitalo reikalavimas, yra teisiškai privalomas, o tai reiškia, kad jei bankas šio reikalavimo nesilaiko, jam gali būti taikomos priežiūros priemonės (įskaitant sankcijas). Bankai turėtų laikytis ne tik 2 ramsčio sverto koeficiento reikalavimo, bet ir ECB pateiktos 2 ramsčio sverto koeficiento rekomendacijos.
ECB vertina prižiūrimų bankų pernelyg didelio sverto pozicijas nuo 2022 m.
Nustatytų 2 ramsčio sverto koeficiento reikalavimų apžvalgaKai kuriems bankams yra taikomos ir kokybinės priemonės.